To było kolejne, bardzo istotne spotkanie dla ekipy z Porąbki. I choć Cukrownik Chybie w tabeli znajduje się znacznie wyżej, to jednak goście tej potyczki grają o przysłowiową "pietruszkę". blo_logo

Kto jednak myślał, że chybianie ułatwią zadanie miejscowym, ten był w błędzie. Choć mecz, ułożył się dla gospodarzy znakomicie, bo już w 10. minucie akcję na tzw. krótkim słupku "domknął" Janusz Cyran i Zapora prowadziła 1:0. Z przewagi miejscowi jednak długo nie cieszyli się, bo dziesięć minut później defensywa gospodarzy popełniła kardynalny błąd, po którym piłkę przejął Bartłomiej Feruga i popędził w stronę bramki gospodarzy. Krystian Bakalrz ratował sytuację faulem, a że było to w obrębie "szesnastki', goście wywalczyli rzut karny. Pewnym egzekutorem, okazał się Dariusz Zygma. Na kolejną bramkę, czekać trzeba było jednak raptem trzy minuty, a znów fetowali gospodarze po trafieniu Mateusza Janosza. Przyjezdni nie zamierzali jednak składać broni i doprowadzili do wyrównania po pauzie, kiedy ładną akcję wykończył w 67. minucie Bartłomiej Feruga. O połowicznym zadowoleniu mówił po meczu Andrzej Jurczak, opiekun Zapory. - Szkoda, bo walczymy cały czas o utrzymanie i punkty są nam bardzo potrzebne. Ale widać już zmęczenie w naszym zespole, chłopcy powoli nie wytrzymują kondycyjnie. Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, to remis wydaje mi się wynikiem sprawiedliwym, nie możemy mówić, że powinniśmy byli wygrać, choć punktów oczywiście bardzo potrzebujemy - podsumował szkoleniowiec Zapory.

O zadowoleniu nie mógł mówić także opiekun gości. - To my dzisiaj prowadziliśmy grę i stworzyliśmy sobie więcej sytuacji. Szat rozdzierać z powodu remisu nie będziemy, ale wydaje mi się, że mogliśmy się pokusić o trzy punkty. Mieliśmy kilka klarownych sytuacji, ale już od kilku spotkań szwankuje skuteczność. Owszem, zdobyliśmy dwie bramki na wyjeździe, ale to było zbyt mało, by dziś wygrać - skwitował Andrzej Myśliwiec.

Zapora Porąbka - Cukrownik Chybie 2:2 (2:1) 1:0 Cyran (10') 1:1 Zygma (20', z rzutu karnego) 2:1 Janosz (24') 2:2 Feruga (67')

Zapora: Bakalarz (55' Zątek) - Pawiński, J.Targosz, Witkowski, Gilek, Cyran, K.Jurczak (85' Pszczółka), Zuziak, Smolec (65' Krasoń), D.Jurczak (75' Deska), Janosz Trener: A.Jurczak

Cukrownik: Nalepa - Feruga, Filapek, Ł.Kajstura, Skowronek, Folek, Miłek (70' Ł.Szczygielski), Stokłosa (80' J.Kajstura), R.Szczygielski, Wawrzyczek, Zygma Trener: Myśliwiec