Urodzony w Czechowicach-Dziedzicach Łukasz Piszczek włączył się w akcję „Szacunek i Wsparcie” prowadzoną z myślą o polskich żołnierzach. Do Dortmundu zaprosił dwóch weteranów zagranicznych misji.

Piszczek Pochodzącego z podbeskidzkich rejonów reprezentanta Polski odwiedzili kpt. Andrzej Pindor – weteran misji w Iraku, Afganistanie i Czadzie oraz st. szer. Dawid Babiasz – weteran, ciężko ranny w Afganistanie. Podczas wizyty w Dortmundzie żołnierze obejrzeli na żywo mecz Bundesligi, w którym Borussia Dortmund pokonała 2:1 VfL Wolfsburg. Łukasz Piszczek otrzymał od swoich gości pamiątkowy mundur, wręczył im natomiast klubowe koszulki. Jedna z nich zostanie przekazana na licytację.

Piszczek, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w LKS-ie Goczałkowice-Zdrój, pomiędzy mistrzowskimi meczami znalazł czas dla weteranów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że prawy obrońca wraz z kolegami z zespołu – Robertem Lewandowskim oraz Jakubem Błaszczykowskim – do niedawna rywalizował na trzech futbolowych „frontach” – Bundesliga, Puchar Niemiec, Liga Mistrzów.

Pod koniec kwietnia będzie można obejrzeć spoty telewizyjne promujące kampanię „Szacunek i Wsparcie”. Udział w nich wezmą m.in. znani sportowcy i żołnierze.