W zupełnie odmiennych nastrojach na zimową przerwę udawały się zespoły Maksymiliana i Górala. Rundę rewanżową obie chciały rozpocząć w stylu zadowalającym własnych kibiców.

Bestwina Goral rr Trudne warunki boiskowe, derbowe starcie zespołów z Żywiecczyzny, w dodatku otwierające rywalizację o punkty w tym roku... To wszystko sprawiło, że konfrontacja wcale nie była do końca zgodna z układem tabeli w „okręgówce”. Góral co rusz gościł pod polem karnym gospodarzy, ale swej wyższości wykazać nie potrafił. Już na wstępie Michał Gołuch chybił w sytuacji jeden na jeden z Tomaszem Łysoniem. W kolejnych minutach dwie „setki” miał Grzegorz Szymoński, instynkt strzelecki zawiódł także Jana Duraja, z bliska główkującego wprost w golkipera Maksymiliana. Ten był jednym z bohaterów swojego zespołu w tej odsłonie, drugim zaś stał się Maciej Wojtyła. W 34. minucie pomocnik miejscowych wykorzystał błąd Patryka Semika, w poprzedniej rundzie zawodnika... Maksymiliana, i Adriana Gołka zaskoczył. I kto wie, jak potoczyłyby się losy wiosennej premiery, gdyby nie spokój Sebastiana Klimka. Defensywny piłkarz Górala wyręczył nominalnych egzekutorów, zamieniając na gola „11”, podyktowaną za faul na Kamilu Gazurku.

Nic zatem przed zmianą stron rozstrzygnięte w Ciścu nie było, a po niej... równie wysokiej jakości w ofensywnych poczynaniach żywczan brakowało. Owszem, to podopieczni Krzysztofa Bąka przeważali, bramkowe szanse też mieli. Ponownie zawiedli pod „świątynią” Duraj i Szymoński. Dopiero w 82. minucie typowy mecz walki zmienił swoje oblicze. Damian Tomiczek popędził ogrywając defensorów przeciwnika, wyłożył piłkę Klimkowi, który fenomenalnie przymierzył w same „widły” z okolic 30. metrów od bramki gospodarzy. Nie tylko czasu, ale i piłkarskiego potencjału zabrakło zespołowi z Ciśca, by spróbować w końcówce uratować choćby punkt na inaugurację.

Maksymilian Cisiec – Góral Żywiec 1:2 (1:1) 1:0 Wojtyła (34') 1:1 Klimek (38', z rzutu karnego) 1:2 Klimek (82')

Maksymilian: Łysoń – W.Miodoński, Dudka (81' Waluś), Trzop, Kastelik, Gołębiowski, Dziki (5' Olberek, 85' Ł.Figura), Wróbel, Płotka, Wojtyła, M.Figura Trener: Stawowy

Góral: Gołek – Biegun, Semik, Klimek, Tomiczek (85' Mar.Gołuch), Osmałek (90' Gala), Gąsiorek, Mic.Gołuch (62' P.Miodoński), Duraj (75' Konewecki), Szymoński, Gazurek Trener: Bąk