Premierowa runda Ligi Klubów Śląskich rocznika 2002 w pływaniu została zdominowana przez podopiecznych ULKS Victorii Kozy. Cała ósemka startujących zawodników zaprezentowała doskonałą formę.

plywanie Victoria Kozy

Klub z Kóz wystąpił w zawodach w Radlinie w składzie: Julia Blachura, Anna Kapela, Julia Koczur, Weronika Kuc, Oskar Blachura, Wiktor Chrapkowicz, Bruno Gałuszka i Mikołaj Kozieł. Indywidualnie najlepiej spisał się ostatni z wymienionych, który dwukrotnie (w stylu klasycznym i zmiennym) na dystansie 100 m zajął pierwsze lokaty, w dodatku z nowymi rekordami życiowymi. Medale do klubowej puli dorzuciła także Koczur, zdobywając brąz na 100 m stylem motylkowym i złoto na 100 m stylem zmiennym. Debiutująca w barwach Victorii Weronika Kuc wywalczyła dwa srebrne krążki – na 400 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym, jednocześnie ustanawiając nowy rekord klubu na dystansie 400 m stylem dowolnym. Punkty dla beskidzkiego klubu w startach indywidualnych zdobyli także pozostali pływacy.

Wspomniany dorobek wzbogacony został świetnymi lokatami sztafet – srebrem w sztafecie dziewcząt oraz czwartym miejscem chłopców. Złożyło się to w generalnym podsumowaniu na najwyższą lokatę koziańskiej ekipy wśród 23 sklasyfikowanych klubów z województwa śląskiego!