Turniej Państw Wyszehradzkich okazał się dla futsalowej, seniorskiej reprezentacji Polski średnio udany. Na zakończenie „biało-czerwoni” z zawodnikami Rekordu w składzie mierzyli się z Czechami.

rekord_futsal

Już do przerwy ostatniej potyczki turniejowej dominowali rywale, uzyskując przewagę 4:1. Po przerwie to Polacy częściej trafiali, lecz nie na tyle, by dogonić Czechów. Na pocieszenie w przegranym meczu 3:5 pozostał fakt dobrej skuteczności Tomasza Dury. Zawodnik bielskiego Rekordu dwukrotnie pokonał czeskiego golkipera. Selekcjoner Andrea Bucciol ponownie skorzystał z usług pozostałych „rekordzistów” w kadrze – Rafała Franza i Artura Popławskiego. Rywalizację nasi futsalowcy zakończyli na 3. miejscu w grupie, za Czechami i Słowakami.

Wygraną z węgierskimi zawodami pożegnali się „młodzieżowcy”. Znaczący w tym udział bielszczanina Michała Marka. Jego dwa gole pozwoliły odwrócić losy meczu z Czechami i triumfować 2:1. W drużynie polskiej wystąpił ponadto Bartosz Byszko, reprezentujący klubowe barwy Wisły Ustronianki.