Po porażce w Tychach hokeiści Unii wracają do Oświęcimia na starcie z „drużyną marzeń”. Kateheci z Krynicy z jedenastu spotkań wygrali dziesięć i są pewnym liderem polskiej ligi hokeja na lodzie.

Aksam Unia

Przed meczem z tyszanami trener Peter Mikula uczulał swoich podopiecznych, aby koncentrację utrzymywali na najwyższym poziomie przez pełne 60 minut meczu. Mimo to, biało-niebiescy po raz kolejny kompletnie pogubili się w trzeciej tercji, stracili aż cztery gole i musieli uznać wyższość rywala. Dla oświęcimian było to już piąte spotkanie w ostatnich tygodniach, w którym przez dwie tercje nawiązywali z rywalem równorzędną walkę, by w trzeciej roztrwonić wcześniejsze starania.

Dziś zawodnikom Unii przyjdzie zmierzyć się z najlepszą drużyną w lidze. KTH Krynica wygrała dziesięć z jedenastu spotkań w tym sezonie, przegrywając minimalnie jedynie z wiceliderem z Sanoka. W lidze prowadzi zdecydowanie. Przewaga Katehetów nad drugim zespołem wynosi sześć punktów, choć zespół z Krynicy ma rozegrany o jeden mecz mniej niż rywale z podium. Goście są zdecydowany faworytem dzisiejszego spotkania, jednak niedawne wygrane spotkanie Unii z Sanokiem pokazało, że nie zawsze lepszy zgarnia komplet punktów.

Program 14. kolejki:

22.10.2013 r. (wtorek), g. 18:00 Unia Oświęcim – KTH Krynica Podhale Nowy Targ – Polonia Bytom GKS Katowice – GKS Jastrzębie (18:30)

23.10.2013 r. (środa), g. 18:30 Cracovia Kraków – GKS Tychy