Kolejne zwycięstwo odnieśli koszykarze DAAS Basket Hills. Bielska drużyna wysoko i w dobrym stylu pokonała rywala z Świętochłowic. basket hills

Wyjazdowe spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando wicelidera z Bielska-Białej. Goście już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie wysoką przewagę, wygrali 27:9. W dalszej fazie meczu dystans dzielący oba zespoły powiększał się, urósł na finiszu do 39 „oczek”. Drużyna DAAS Basket Hills odniosła tym samym drugie z rzędu wysokie zwycięstwo. – Solidnie przepracowaliśmy przerwę pomiędzy rundami, to przynosi skutek. Skupiliśmy się na sile i motoryce, dzięki temu gra się nam lepiej. Agresywna obrona, zbiórka i kontratak, to był klucz do sukcesu w Świętochłowicach. Na wyjazdach staramy się szybko ułożyć mecz pod siebie. Udało się. Mogli pograć rezerwowi. Zdobycze punktowe rozłożyły się równo niemal na cały zespół – mówi Grzegorz Błotko, czołowy zawodnik bielskiej ekipy.

Najwięcej punktów dla DAAS Basket Hills zdobył Alberto Garita – 21. – Alberto dobrze się rozwija, ma dopiero 19 lat – chwali młodszego kolegę nasz rozmówca.

Okazałe zwycięstwo odniesione w dobrym stylu cieszy kibiców bielskiego III-ligowca. Przede wszystkim w kontekście najbliższego meczu na szczycie. Podopieczni Mariusza Depczyńskiego na własnym parkiecie podejmą MKS Otmuchów, niepokonanego lidera. DAAS Basket Hills przegrał jak dotąd tylko raz...w Otmuchowie.

SL Salesia Świętochłowice – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 53:92 (9:27; 12:14; 9:21; 23:30)

Punkty dla DAAS Basket Hills: Garita – 21, Kozaczka – 14, Reinhard – 12, Sablik – 1, Żak – 10, Błotko – 9, Szybowicz – 8, Mądry – 4, Adamus – 3