- W konfrontacji Wisły Strumień z LKS-em Leśna skłaniałbym się do wskazania zwycięstwa Wisły. Gospodarze wykorzystają atut własnego boiska, choć wydaje mi się, że wynik remisowy będzie utrzymywał się w tym spotkaniu przez długi czas.

 

W Milówce spotkają się bardzo podobne zespoły. Zarówno Podhalanka, jak i Smrek mają groźne skrzydła i solidną defensywę. Postawiłbym na remis w tym meczu, choć gospodarze na własnym boisku nie zwykli tracić punktów - 1X.

 

Co prawda Bory mają atuty, aby przeciwstawić się GKS-owi, ale jakość jest po stronie drużyny z Radziechów. Właśnie dzięki niej, w meczu u siebie, wicelider przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

 

Mecz Spójni z Beskidem to dla mnie zagadka, ponieważ nie widziałem w akcji na wiosnę żadnego z tych zespołów. Obie drużyny zbierają pozytywne opinie, choć ostatnio Spójnia trochę obniżyła loty. Będzie to wyrównane spotkanie, w którym różnice zrobią zawodnicy tacy, jak Michał Szczyrba i Beskid wyjedzie z Zebrzydowic z kompletem punktów.

 

Postawię na zespół z Wisły, który w tej rundzie gra lepiej niż w rundzie jesiennej. Jest groźny w ofensywie, solidny "w tyłach", dlatego uważam, że poradzi sobie z LKS-em Pogórze.

 

Z racji tego, że graliśmy z Darkiem Ruckim długo graliśmy w jednym klubie, skłaniam się do wskazania Górala Istebna jako zwycięzcę konfrontacji z Sołą Rajcza. Mimo że drużyna z Istebnej obniżyła loty w stosunku do rundy jesiennej to nie zmienia to faktu, że jest nadal solidnym zespołem. Kibicuję Darkowi i życzę jego drużynie przełamania.

 

Nasz derbowy mecz z Piastem Cieszyn na pewno przyciągnie na trybuny lokalnego kibica. Będziemy nastawieni na to, żeby punkty zostały w Puńcowie. Spodziewamy się ciężkiego i wyrównanego meczu. Wyjdziemy na boisko pewni siebie z chęcią zrealizowania założeń, które nakreślę. Spodziewamy się trudnego i wyrównanego spotkania. Po meczu walki, w którym nikt nie odpuści, komplet punktów powędruje na nasze konto.

 

Program 24. kolejki:


20.05.2023 r. (sobota), g. 16:00

Tempo Puńców – Piast Cieszyn

Wisła Strumień – LKS Leśna

Podhalanka Milówka – Smrek Ślemień

GKS Radziechowy-Wieprz – Bory Pietrzykowice ( g.17:00)

Spójnia Zebrzydowice – Beskid Skoczów

 

21.05.2023 r. (niedziela), g. 17:00

WSS Wisła w Wiśle – LKS Pogórze

Góral Istebna – Soła Rajcza