Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka za wszelką cenę chciały wziąć rewanż za ostatnią – dość wstydliwą – porażkę z Developresem. Zaangażowanie u bielszczanek stało na bardzo wysokim poziomie, co też przełożyło się na dobrą grę BKS-u. W pierwszych minutach premierowej odsłony spotkania bielszczanki wyszły na prowadzenie 4:1, po skutecznej kontrze zakończonej przez Olivię Różański. Potem jednak inicjatywę przejęły przyjezdne, które "odskoczyły" siatkarkom BKS-u na 4 "oczka" przy stanie 17:13 na korzyść Developresu, lecz bielszczanki finalnie odwróciły losy seta w samej końcówce.

II set upłynął pod znakiem dominacji gospodyń na parkiecie. Od udanego ataku po skosie Emilii Muchy na 7:6 przewaga punktowa BKS-u rosła imponująco. W kulminacyjnym momencie wynosiła ona 7 punktów. Drugi set padł pewnym "łupem" zawodniczek spod Klimczoka (22:19), które były już krok od zwycięstwa ... W trzecim secie nastąpiło jednak przebudzenie w rzeszowskim obozie. Do końca jednak toczył się on w wyrównanym tempie. "Zabójcza" końcówka w wykonaniu Developresu pozwoliła ekipie z Rzeszowa myśleć jeszcze od wróceniu losów tej potyczki, choć ...

Bielszczanki szybko pozbawiły złudzeń rywalkom. Nie sprawdziło się stare siatkarskie powiedzenie: jeśli nie wygrywasz 3:0, przegrywasz 2:3. W pełni skoncentrowane siatkarki BKS-u wyszły na piątego seta i sięgnęły po zwycięstwo dzięki pewnej wygranej w ostatniej partii 25:14. Najlepszą zawodniczką meczu została siatkarka bialskiej drużyny Różański, która zdobyła w dzisiejszym spotkaniu 25 punktów.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (26:24, 25:19, 22:25, 25:14)

BKS Profi Credit: Mucha, Herelova, Nowicka, Różański, Konieczna, Moskwa, Maj-Erwardt (libero) oraz Krajewska i Jagodzińska
Trener: Piekarczyk