Kolejne zespoły ze „szpicy” siatkarskiej I ligi sprawdziły aktualną dyspozycję uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. Jak owe testy wypadły?

SMS PZPS Bez wątpienia przyzwoicie. Bo choć młode siatkarki punktów w weekend nie zdobyły, to po raz wtóry w obecnym sezonie nawiązały równorzędną rywalizację z czołowymi zespołami I ligi. Już w sobotę w stolicy podopieczne Wiesława Popika postawiły się siatkarkom Wisły. Wyraźnie ustępowały gospodyniom w trzech setach, ale w znacznej mierze to zasługa równej dyspozycji faworytek. Dla zespołu ze Szczyrku najlepszym okazał się set drugi, w którym szybko przejęły inicjatywę i triumfowały 25:22. Ku zaskoczeniu miejscowych sympatyków rewelacyjnej w tym sezonie Wisły.

– W zwycięskim secie pokazaliśmy, co potrafimy. Dobrze funkcjonował nasz atak – zaznaczył po spotkaniu Miłosz Majka, II trener drużyny. W szeregach SMS-u najwięcej „oczek”, po 13, zgromadziły skrzydłowe – Natalia Murek i Aleksandra Lipska.

Nazajutrz uczennice szkoły stoczyły zażarty bój z Budowlanymi Toruń, ze znanymi zawodniczkami, jak Marta Łukaszewska, Marta Siwka, czy Marzena Wilczyńska w składzie. Zwłaszcza sety numer jeden i dwa dostarczyły wielkich emocji, bo w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku miejscowe nie zamierzały łatwo oddawać pola. Na wstępie osiągnęły przewagę 8:5, później inicjatywę przejęły torunianki. Set rozstrzygnął się na przewagi, gospodynie miały w górze piłkę na wygraną, lecz własne błędy to uniemożliwiły. Sama końcówka odsłony stała natomiast na wysokim poziomie. W secie drugim siatkarki Budowlanych podkręciły tempo, ale przy zagrywce Adrianny Muszyńskiej ekipa SMS-u zniwelowała dystans z 24:18 do 24:23. Zepsuta zagrywka uniemożliwiła wyrównanie stanu meczu. Dopiero w partii następnej przyjezdne pokazały, dlaczego walczą w „czubie” rozgrywek i pewnie „domknęły” konfrontację.

Wisła Warszawa – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (25:14, 22:25, 25:11, 25:17)

SMS PZPS Szczyrk – Budowlani Toruń 0:3 (30:32, 23:25, 18:25)

SMS PZPS: Lipska, Murek, Nowicka, Różański, Ad.Muszyńska, Świder, Świrad, Bartkowska, Michalewicz, Różyńska, Michalak, Dąbrowska, Stenzel (libero), Łysiak (libero) Trenerzy: Popik, Majka