Koszykarze DAAS Basket Hills inaugurację sezonu 2014/2015 w III lidze mają za sobą. W premierowym meczu bielszczanie wypadli korzystnie.

Daas basket koszykowka Konfrontacja z „dwójką” GKS-u Tychy nie była dla zespołu z Bielska-Białej łatwa. Zwłaszcza w premierowej odsłonie rywale nawiązywali całkowicie równorzędną walkę. Z wynikiem 34:33 na korzyść gospodarzy zakończyła się pierwsza połowa i dopiero w drugiej koszykarze DAAS Basket Hills wykazali swoją wyższość. Kluczowa okazała się kwarta trzecia. W niej bielszczanie wygrali różnicą 11 „oczek”. Formą na wstępie rozgrywek III-ligowych błysnął zdobywca 18 punktów Robert Kozaczka.

W kolejnym meczu o punkty bielska ekipa także zagra na wyjeździe – w sobotę w Katowicach, by następnie 25 października zainaugurować sezon na własnym parkiecie przeciwko Salesii Świętochłowice.

GKS II Tychy – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała  64:77  (20:19, 14:14, 11:22, 19:22)

Punkty dla DAAS Basket Hills: Kozaczka – 18, Garita – 13, Mądry – 12, Sablik – 11, Szybowicz – 8, Reinhard – 7, Błotko – 6, Goryl – 2