Rozwój siłowni oraz fitness klubów w ostatnich czasach jest ogromny. Kluby organizują grupowe zajęcia, a na siłowniach aż roi się od instruktorów. Nie każdy z nas ma możliwość dostosować się do harmonogramu zajęć, bądź odwiedza siłownię w godzinach najbardziej obleganych, gdzie pracownicy siłowni nie są w stanie skupić się na każdym kliencie z osobna... I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o brak czasu, ale i o brak wiedzy.

Trener personalny Faber Fit Dlatego coraz popularniejszy staje się zawód trenera personalnego. Za tę usługę zapłacimy  na pewno więcej niż za karnet na siłownię, ale zyskujemy kompleksową opiekę treningowo-dietetyczną. Zakładając oczywiście, że mamy do czynienia z profesjonalistą. Po czym poznać dobrego trenera?

  • Certyfikaty, uprawnienia to rzecz istotna, ale nie gwarantuje, że praca z nim przyniesie zamierzony efekt. Dużo ważniejsze jest doświadczenie w pracy z klientem (motywowanie, empatia, cierpliwość), jak i w pracy nad samym sobą. Jego wizytówką powinien być wygląd.
  • Podczas pierwszej wizyty przeprowadza wywiad odnośnie stanu zdrowia, przebytych urazów i kontuzji, własnych oczekiwań i obaw, dotychczasowego stylu życia, żywienia, podejmowanych aktywności fizycznych. Trener powinien skupić się na podopiecznym, słuchać go, notować. Ustalić dietę oraz plan treningowy indywidualnie, biorąc pod uwagę wcześniejszą konsultację oraz cel.
  • W czasie treningów stale kontroluje poprawność wykonywanych ćwiczeń (sam umie je wyjaśnić słowami, jak i pokazać), dzięki czemu nie nabierzesz złych nawyków, unikniesz kontuzji. Wpłynie to także na efekty ćwiczeń.
  • Przekaże wskazówki żywieniowe i nauczy dobierać odpowiednie produkty.
  • Stale monitoruje Twoje wyniki, co sprawia, że na bieżąco może skorygować założenia treningowo-dietetyczne.
  • Jest dyspozycyjny, nie spóźnia się.
trener fit faber

Pamiętaj, że trening, poza osiągnięciem danego celu, ma być przyjemnością, a nie powodem do stresu. Gdy nie dostrzegasz skoncentrowania uwagi na sobie podczas treningu, a trener zamiast Cię kontrolować skupia się na swoim telefonie komórkowym, jest niecierpliwy, nie potrafi przekazać swojej wiedzy oraz otrzymujesz tą samą dietę oraz trening co wszyscy – uciekaj! Wybór trenera ma ogromne znaczenie – może znacząco przyspieszyć osiągane przez Ciebie wyniki, pomóc przetrwać kryzys oraz rozwiązać wiele z napotykanych przez Ciebie problemów. Jeśli trafisz na właściwą osobę, zainwestowane pieniądze szybko się zwrócą.

Patrycja Faber Trener osobisty, dietetyk Pasjonatka sportów sylwetkowych i zdrowego stylu życia patfab558@gmail.com m. 663-262-288