Rozgromili swoich sparing-partnerów przedstawiciele "okręgówki" - Świt Cięcina i LKS Pruchna. Obie ekipy sparowały w sobotę z niżej notowanymi rywalami.

ciecina swit

Dla podopiecznych Seweryna Kośca sobotnie starcie z Metalem Węgierska Górka było pierwszym podczas zimowego okresu przygotowawczego. Toteż postawa 13. siły "okręgówki" zbudzała spore zaciekawienie. Tym bardziej, że Świt radzić sobie musi już bez swojego filaru - Kamila Kozieła, który przeniósł się do Koszarawy Żywiec. Jednak o tym, że piłkarze z Cięciny rywala odprawia z kwitkiem, wiadomo było już po pierwszej połowie, w której wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron Świt dołożył jeszcze pięć trafień i worek zamknął się przy wyniki 7:0. Skutecznością błysnął Marcin Kozioł, który dwukrotnie skierował futbolówkę do siatki. Po jednym trafieniu dorzucili Dominik Szrajner, Dawid Szczotka, Seweryn Kosiec oraz zawodnik testowany.

Świt Cięcina - Metal Węgierska Górka 7:2 (2:0) Gole dla Świtu: Kozioł - 2, Pyjas, Szrajner, S. Kosiec, Szczotka, testowany zawodnik

Świt: Pietrasina - Szumlas, S.Kosiec, testowany zawodnik, Szrajner, Kukioła, M. Kosiec, Szczotka, Pyjas, Wandzel, Kozioł oraz testowany zawodnik, Dom.Juraszek, testowany zawodnik, Gawron Trener: S.Kosiec

Pruchna Koszarawa Zywiec rr

Z nie gorszej strony od Świtu pokazali się zawodnicy Pruchnej, którzy mierzyli się z rezerwami IV ligowej Granicy Ruptawa. Sparing rozgrywany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jastrzębiu zakończył się zwycięstwem podopiecznych Arkadiusz Wrzesińskiego poprzez nokaut. Wskazywały na to już premierowe 45. minut, w których Pruchna zdobyła goli cztery. Sześć kolejnych dorzuciła po przerwie. Na pierwszy rzut oka wpada oczywiście ilość trafień Michała Chrysteczko, których było aż pięć. Dwukrotnie skutecznością błysnął ponadto Kamil Kaszuba. Listę strzelców z jednym golem na koncie uzupełniają Piotr Kowal, Kamil Michalczyk oraz Daniel Mencner.

LKS '99 Pruchna - Granica II Ruptawa 10:1 (4:0) Gole dla Pruchnej: Chrysteczko - 5, Kaszuba - 2, Kowal, Michalczyk, Dan. Mencner

LKS '99 Pruchna: Skrocki - Orszula, Michalczyk, Kaszuba, Wysiński, Błażejowski, Kowal, Brachaczek, Duraj, Pańta, Chrysteczko oraz Kojzar, Stryganek, Pajor, Dan. Mencner Trener: Wrzesiński