W starciu w Wilamowicach faworytem byli gospodarze. Wygrywając ze zdegradowaną już strumieńską Wisłą mogli praktycznie zagwarantować sobie utrzymanie w lidze okręgowej.

Gospodarze mieli tego dnia zadanie ułatwione, bowiem Wisła przyjechała do Wilamowic w składzie... 11-osobowym, m.in. bez podpory defensywy Dariusza Potrząsaja. Te braki wilamowiczanie wykorzystali bezlitośnie, choć i oni dysponowali tego dnia tylko jednym zmiennikiem. Ale o tym za moment.

Już w 7. minucie miejscowi „rozklepali” defensywę zespołu ze Strumienia i formalności do pustej bramki dopełnił Jakub Denys. 120 sekund później drogę do siatki znalazła „główka” Bartłomieja Stokłosy. Gdy w 14. minucie na 3:0 podwyższył Adrian Pająk, oczywistym stało się, że jedyna wątpliwość dotycząca meczu to rozmiary klęski przyjezdnych. Do przerwy rozpędzeni gospodarze sześciokrotnie radowali się z gola, w drugiej jednak już tak aktywni nie byli, choć bramkowych okazji stwarzali dużo. I to mimo czerwonej kartki, którą otrzymał Marcel Rogala za atak wyprostowaną nogą. Finisz był – nazwijmy to – niecodzienny. W 85. minucie na murawie zameldował się... trener Sławomir Szymala w swoim debiucie w „okręgówce”. Gola zdążył strzelić po wzorowej kontrze i dograniu Marcina Hermana, ustalając rezultat potyczki. – Przy takim wyniku można wchodzić na boisko (śmiech). Mam jednak nadzieję, że to mój ostatni gol i nie będę musiał grać w kolejnych meczach. Przed starciem z Beskidem Skoczów mamy normalny mikrocykl i chłopcy powinni się wykurować – komentuje wątek szkoleniowiec Wilamowiczanki. – Kontrolowaliśmy grę i rywale tylko dwa razy nam zagrozili przez 90 minut. Wynik grę odzwierciedla. Wisła była naszym najsłabszym przeciwnikiem wiosną – dodaje Szymala.

Wilamowiczanka Wilamowice – Wisła Strumień 8:0 (6:0) 1:0 Denys (7') 2:0 Stokłosa (9') 3:0 Pająk (14') 4:0 Denys (25') 5:0 Pająk (38') 6:0 Sztykiel (40') 7:0 Grzybek (81') 8:0 Szymala (89')

Wilamowiczanka: Smolarski – Matusik, Stokłosa, Buczek, Rogala, Szewczyk, Grzybek, Herman, Sztykiel, Denys (85' Szymala), Pająk Trener: Szymala

Wisła: Gruszczyński – K.Polit, Markiton, Wiak, Janota, Jodłowiec, Indyk, Koźliński, Różankowski, Niebisz, Szczerbiak Trener: Skęczek