Zawodniczka bielskiego klubu nie należała do wąskiego grona faworytek turnieju, ale nie przeszkodziło to jej w zaprezentowaniu bardzo dobrej formy. Już na otwarcie rywalizacji w podwarszawskim Mysiadle pokonała Zuzannę Ostaszewicz 6/3, 6/1, następnie zaś Barbarę Przybylską 6/3, 7/5. Także w ćwierćfinale spisała się znakomicie, ogrywając pewnie Weronikę Ejsmont 6/3, 7/6.

W strefie medalowej na drodze Patrycji Niewiadomskiej stanęła Zuzanna Szczepańska, a więc w powszechnej opinii jedna z kandydatek do złota. I z tą przeszkodą podopieczna BKT Advantage sobie poradziła w przekonujący sposób 6/2, 7/5. Dopiero w finale znalazła pogromczynię w osobie rozstawionej w mistrzostwach z numerem 1 Aleksandry Wierzbowskiej. Potyczka o złoto zakończyła się rezultatem 6/4, 6/3 na korzyść przeciwniczki Niewiadomskiej, która i tak sięgając po wicemistrzostwo zanotowała spektakularny wynik.

Warto odnotować, że złota medalistka czempionatu na etapie ćwierćfinału pokonała wcześniej Laurę Duhl, inną z tenisistek klubu z Parku Rosta.