Pływacy koziańskiej Victorii kontynuują udane starty w tym sezonie.

plywanie kozy victoria

W Radlinie rozpoczęły się mistrzostwa okręgu w poszczególnych rocznikach. Jako pierwsi wystąpili w nich 10-latkowie. Wicemistrzynią Śląska na dystansie 50 metrów stylem motylkowym  została Emilia Drzazga, która zajęła również bardzo dobre 4. miejsce na 200 m stylem dowolnym i 100 m zmiennym. Brązowy medal na 100 m „motylem” wywalczył z kolei Marcin Malarz, równocześnie plasując się na 5. pozycji na 100 m stylem klasycznym. Natomiast sztafeta dziewcząt 4x50 m stylem zmiennym, w składzie: Emilia Drzazga, Amelia Gregorczyk, Justyna Sołczykiewicz i Delia Vallejo Szypuła, zdobyła lokatę na najniższym stopniu podium.

Akcent Victorii Kozy uwidocznił się również podczas przeprowadzonego w Suchej Beskidzkiej Pucharu Wszechstronności Stylowej. Doskonałą formę zaprezentowała w zawodach Julia Koczur, która dwukrotnie wywalczyła złoto na 50 m stylem motylkowym (rekord klubu) i 50 m stylem dowolnym oraz dwukrotnie srebro na 50 m „grzbietem” i 100m stylem zmiennym (rekord klubu). W ogólnej klasyfikacji młoda pływaczka zajęła 3. miejsce.