- Dla mnie typowa „2” w meczu Magórki z Beskidem. Gospodarze będą chcieli zrehabilitować się po ostatniej, dotkliwej porażce w Żabnicy, ale nie widzę innego rozstrzygnięcia niż wygrana Beskidu. Myślę, że mecz zakończy się różnicą 4 lub 5 goli na korzyść gości.

 

Metal ma dosyć ciężki początek rozgrywek i zdobył tylko 1 punkt, dlatego też za wszelką cenę będzie chciał wygrać mecz na własnym boisku. Myślę, że trener Robert Sołtysek, którego przy okazji gorąco pozdrawiam, zmobilizuje zespół w sposób, który sprawi, iż komplet punktów zostanie w Węgierskiej Górce.

 

Mecz drużyn o zbliżonym potencjale w Łękawicy. Zarówno jedni, jak i drudzy dysponują dużą siłą ofensywną. Uważam jednak, że Orzeł jest bardziej stabilny "w tyłach" i zwycięży ze Skałką różnicą jednego gola.

 

Nie ma co dużo mówić o spotkaniu zespołu SMS ŻAPN. Ten zwycięży w sposób przekonujący. Na ten moment nie widzę szans, żeby "rezerwiści" GKS-u podjęli rękawicę w starciu z tak dobrym rywalem. Konfrontacja bez historii.

 

 

Uważam, że zespoły, które w trwającym sezonie nie zdobyły jeszcze punktów, a więc Koszarawa Babia Góra i Maksymilian Cisiec, stoczą zacięty mecz na specyficznym boisku. Kibicuję z całego serca drużynie przyjezdnej i liczę, że przywiezie punkty z trudnego terenu.

 

Jeleśnianka i Skrzyczne to mecz drużyn, które dysponują składami budowanymi od lat. W ich kadrach co sezon dokonują się kosmetyczne zmiany, dlatego stały się zespołami liczącymi się w stawce. Mecz będzie stał na niezłym poziomie, padnie kilka goli, a drużyny ostatecznie podzielą się punktami.

 

Gramy pierwszy mecz u siebie w tym sezonie i chcemy się jak najlepiej zaprezentować przed własną publicznością. Nie znam dokładnie personaliów zespołu żywieckiej Koszarawy, ale wiem, że to mieszanka stworzona z zespołu występującego w "okręgówce" i zawodników nieistniejącej już „dwójki”. Darzymy przeciwnika szacunkiem, ale mamy swoje plany i cele. Interesują nas tylko 3 punkty w tym spotkaniu.

 

Program 5. kolejki:

 

10.09.2022 r. (sobota) g. 16:00

Magórka Czernichów - Beskid Gilowice

Metal Węgierska Górka - Sokół Słotwina

 

11.09.2022 r. (niedziela), g. 11:00

Orzeł II Łękawica - Skałka Żabnica

GKS II Radziechowy-Wieprz - Stal-Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec

Koszarawa Babia Góra - Maksymilian Cisiec (g. 15:00)

Jeleśnianka Jeleśnia - Skrzyczne Lipowa (g. 15:30)

Magura Bystra - Koszarawa Żywiec (g. 17:00)