W Gimnazjum nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach odbył się trzeci turniej tegorocznego cyklu Powiatowej Ligi Szachowej. Podobnie jak w poprzednich zmaganiach rywalizowali ze sobą zawodnicy ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Kóz, Czechowic-Dziedzic, Wilamowic, Rybarzowic, Jaworza, Porąbki, Zabrzega oraz Mazańcowic. Powiatowa Liga Szachowa 2

W trzecim turnieju uczestniczyło łącznie 65 zawodników, z czego w grupie szkół podstawowych 58, a w grupie gimnazjalnej 7. Grupa gimnazjalna, z racji małej frekwencji rywalizowała systemem kołowym jednorundowym, natomiast grupa szkół podstawowych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Zawody wśród uczniów szkół podstawowych wygrał Paweł Distel ze Szkoły Podstawowej w Zabrzegu zdobywając 6,5 punktu, drugie miejsce z 6 punktami wywalczyła Julia Wojtas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast trzecia lokata przypadła w udziale Szymonowi Mikulskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozach. W grupie gimnazjalnej na dwóch pierwszych pozycjach sklasyfikowani zostali zawodnicy Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach. Mikołaj Budny wyprzedził Jakuba Becka, obaj wywalczyli po 5 punktów. Podium zamknął Wojciech Łukasik z Gimnazjum w Porąbce.

Nad organizacyjną stroną turnieju czuwał Czesław Pszczółka – podinspektor w Starostwie Powiatowym, natomiast sprawami szachowymi zajmowali się Marcin oraz Michał Paździora. Czwarty turniej Powiatowej Ligi Szachowej odbędzie się już 7 grudnia w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

Portal SportoweBeskidy.pl zapewnia medialne wsparcie całego cyklu szachowych zmagań.