W kalendarzu sportowych wydarzeń w Wilkowicach, cieszące się popularnością zawody biegowe w różnych kategoriach wiekowych, wyznaczone zostały pierwotnie na 27 stycznia 2024 roku. Jeszcze w trakcie miesiąca zanosiło się na to, że termin ten nie jest zagrożony. Warunki śniegowe uległy poprawie, a na Magurce Wilkowickiej trasy użytkowano.

- Liczyliśmy na to, że impreza odbędzie się tym razem planowo. Zwłaszcza, że prognozy pogody dawały ku temu nadzieje. Śniegu jest jednak na ten moment zbyt mało, aby trasy przygotować we właściwy i bezpieczny sposób dla korzystających z nich - przyznaje Marek Kubica, dyrektor organizującego przedsięwzięcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach.

Nowy termin wydarzenia został już wskazany - to 17 lutego br., a więc pierwsza sobota po okresie zimowych ferii w województwie śląskim. Tego dnia odbędzie się 16. Puchar Magurki "Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy", połączony z XXVII Mistrzostwami Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym.

Link do zapisów dla chętnych do udziału pozostaje ten sam, co dotychczas, przy czym już zapisani (przeszło 80 osób) nie muszą dokonywać tej czynności powtórnie - https://time4sport.pl/event/xvi-puchar-magurki