W iście zimowej scenerii LKS Bestwina pokonała LKS Pogórze. Test-mecz rozgrywany był przy minusowej temperaturze oraz padającym śniegu. LKS Bestwina - Zapora Porąbka 2013/2014 Od samego początku spotkania rozgrywanego przy 10-stopniowym mrozie zarysowała się przewaga LKS-u Bestwiny. Podopieczni Sławomira Szymali narzucili rywalom swój rytm gry, wypracowali sobie kilka okazji strzeleckich. Wykorzystali dwie. Najpierw testowany zawodnik wygrał pojedynek sama na sam z golkiperem Pogórza, a następnie na listę strzelców wpisał się Damian Pokusa. W drugiej odsłonie śmielej zaczęli poczynać sobie zawodnicy a-klasowego zespołu. Złapali nawet kontakt z przeciwnikiem, ale Bestwina, za sprawą testowanego piłkarza, wyszła ponownie na dwubramkowe prowadzenie. Wynik rywalizacji na 4:1 ustalił Robert Nycz. – Przed przerwą nie schodziliśmy z połowy przeciwnika. Graliśmy atakiem pozycyjnym. Przeciwnik nie stworzył sobie żadnej sytuacji. W drugiej odsłonie rywal skontrował nas kilka raz. Po szybkim ataku zdobył bramkę honorową. Mróz i śnieg nie ułatwiały zawodnikom gry – wyjaśnia Szymala.

Kolejnym przeciwnikiem zespołu z Bestwiny będzie ekipa Czarnych-Górala. Spotkanie odbędzie się w piątek 31 stycznia na stadionie przy ul. Młyńskiej w Bielsku-Białej. Początek gry kontrolnej o 19:00.

LKS Bestwina – LKS Pogórze 4:1 (2:0) Gole dla Bestwiny: Pokusa, Nycz, testowany zawodnik, testowany zawodnik

Bestwina: Kudrys (B.Droździk) – Małaczek, Lisewski, Gołąb, Drobisz, Kalamus, Pokusa, M.Droździk, testowany zawodnik, Szypuła, testowany zawodnik oraz Maciążka, Nycz, testowany zawodnik Trener: Szymala