Bielszczanki w kategorii wiekowej kadetek do lat 16 rywalizowały w łącznym gronie 8 ekip. Na kortach w Parku Rosta miały potwierdzić przynależność do krajowej czołówki i tego też w doskonałym stylu dokonały.

Na otwarcie turnieju drużyna pod wodzą kapitana Piotra Szczypki bez trudu pokonała 5:1 rówieśniczki Krzyckiego Klubu Tenisowego Wrocław. Gospodynie przegrały tylko jedno starcie deblowe, w pozostałych potyczkach dominowały wyraźnie.

W strefie medalowej krajowego czempionatu tenisistkom BKT Advantage poszło... jeszcze łatwiej. Ekipę Parku Tenisowego Olimpia Poznań rozgromiły 6:0, m.in. pojedynki singlowe wysoko wygrały Patrycja Niewiadomska, Justyna Jodłowska, Nastia Ivanczenko oraz Karolina Mazurek. Udział w sukcesie miała także w jednym z debli Karina Gustowska.

Finał to już batalia z zawodniczkami bytomskiego Górnika i kolejny przekonujący rezultat w stosunku 5:1 na rzecz bielszczanek. Tylko duet Jodłowska/Mazurek uległ przeciwniczkom, zwycięstwo Jodłowskiej przypieczętowało złoty medal bez konieczności rozgrywania dalszych meczów.