Udanych występów 13-letniej Mai Chwalińskiej ciąg dalszy. Młoda tenisistka BKT Advantage Bielsko-Biała tym razem swoim talentem błysnęła za naszą południową granicą.

Maja Chwalinska BKT Advantage W czeskich Milovicach odbył się turniej Tennis Europe kategorii 2 do lat 16. Pochodząca z Dąbrowy Górniczej tenisistka bielskiego klubu w grze pojedynczej dotarła do półfinału. W pierwszej rundzie łatwo pokonała Czeszkę Kristinę Kvochovą 6/1, 6/0, w drugiej nie dała szans Serbce Draginji Vukovic 6/0, 6/1. W ćwierćfinale Maja Chwalińska pokonała reprezentantkę Luksemburga, rozstawioną z numerem 4, Eleonorę Molinaro 3/6, 6/0, 6/2. Dopiero w półfinale nie dała rady innej Czeszce Annie Siskovej, mimo iż zwyciężyła w pierwszy secie 6/4. W dwóch kolejnych skuteczniejsza była rywalka, która wygrała 6/2, 6/1.

Jeszcze lepiej podopiecznej BKT Advantage poszło w grze podwójnej. W parze z inną Polką Stefanią Rogozińską-Dzik dotarły do finału. Wpierw pokonały Czeszki Cechakovą/Richtrovą 6/2, 6/3, by w ćwierćfinale nie dać szans parze Kynclova/Molinaro 6/3, 6/3. W półfinale okazały się lepsze od czeskiej pary Wojcikova/Sebestova 2/6, 7/6, 10/7. Przegrany okazał się finał przeciwko duetowi Kubka/Lukacs 3/6, 2/6.

Zdobyte punkty w Czechach pozwoliły młodej zawodniczce awansować do czołowej 20 rankingu europejskiego wśród 14-latek. Chwalińska ma duże szanse, aby zagrać w kończącym sezon turnieju Masters, w którym występuje 8 najlepszych zawodniczek z rankingu Tennis Europe. Najbliższe plany Mai Chwalińskiej? Intensywne. Już za tydzień będzie walczyć o Mistrzostwo Polski młodziczek, następnie przeniesie się do Tarbes we Francji, by zagrać w prestiżowym turnieju Les Petits As, w którym w przeszłości zwyciężały takie gwiazdy, jak: Rafael Nadal, Juan Carlos Ferrero, Dinara Safina, Martina Hingis czy Anna Kurnikowa. Następnie tenisistka walczyć będzie w barwach reprezentacji Polski o Mistrzostwo Europy.