W połowie roku bieżącego rozpoczęła się inwestycja w Hecznarowicach, która zakładała stworzenie boiska i placu zabaw. Miejsce sportowo-rekreacyjne jest już do dyspozycji uczniów tutejszej szkoły oraz mieszkańców.

W gminie Wilamowice od dłuższego czasu zabiegano o stworzenie przyszkolnego boiska sportowego w Hecznarowicach. Realizacja zadania rozpoczęła się w czerwcu tego roku, co pozwoliło kilka tygodni po rozpoczęciu nowego roku szkolnego na dokonanie oficjalnego otwarcia. Boisko i plac zabaw służą zatem dzieciom i młodzieży, spełniając swoje zadanie. – Nowy obiekt pozwala spędzać czas w sposób przyjemny. To zresztą już widać, bo z boiska korzystają nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale całe rodziny, które przychodzą tutaj ze swoimi pociechami. Miejsce jest wyjątkowo piękne. To teren, gdzie dawniej zlokalizowany był ogródek jordanowski – mówi Beata Gąszcz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Hecznarowicach.

Boisko Hecznarowice

Boisko ze sztuczną nawierzchnią ma wymiary 19 x 32 metry. Posiada w wyposażeniu kosze, bramki oraz siatkę. Co tak funkcjonalny obiekt oznacza dla miejscowej placówki? – Dbamy o rozwój fizyczny naszych uczniów i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu. Nasi podopieczni biorą udział w zawodach lekkoatletycznych, lidze pływackiej, chętnie uprawiają również inne dyscypliny sportu. Mamy nadzieję, że doczekamy się wychowanków, którzy osiągną sukcesy w sporcie. W jakimś stopniu nowe boisko może się temu przysłużyć – twierdzi dyrektor hecznarowickiej „podstawówki”, przy której to szkole powstała zarazem bieżnia do skoku w dal.

Nowy obiekt sportowo-rekreacyjny zlokalizowany jest w odległości około 300 metrów od Szkoły Podstawowej w Hecznarowicach. Ale i z tym problemem poradzono sobie. O bezpieczeństwo uczniów udających się na zajęcia sportowe zadbano poprzez budowę specjalnej kładki, dzięki czemu aby dojść do boiska uczniowie nie muszą przechodzić przez drogę.

Wspomniana inwestycja została zrealizowana z wykorzystaniem środków w wysokości 600 tys. zł. Sfinansowana natomiast z budżetu własnego gminy oraz dofinansowania 80 procent wartości netto z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Lokalnej Grupy Działania „Ryby”.