Nie oglądając się na wynik potyczki w Landeku, by zachować szansę na mistrzowski tytuł w „okręgówce” ekipa z Wisły musiała wywieźć zwycięstwo z Pruchnej.

KS Wisla rusek Goście z zadania wywiązali się, ale sukces łatwo im nie przyszedł. Na wstępie to ekipa z Pruchnej atakowała i stwarzała sytuacje, których zmarnowanie zemściło się tuż przed zejściem obu zespołów do szatni. Bartłomiej Rucki w 45. minucie spożytkował dośrodkowanie Zbigniewa Małyjurka. Gdy minęły dwa kwadranse drugiej części wszystko w kontekście punktowego rozdziału było w Pruchnej przesądzone. Dwie asysty zaliczył Dariusz Juroszek, a uderzenia z bramkowym efektem posyłali Michał Pietraczyk, który zadbał o skuteczne wyegzekwowanie kornera oraz Paweł Leśniewicz. Honor miejscowych uratował Michał Chrysteczko, wymierzając sprawiedliwość po faulu Mateusza Tomali w minucie 82. Z wyniku potyczki 29. kolejki ligi okręgowej de facto nikt nie mógł być usatysfakcjonowany...

Marcin Bednarek (szkoleniowiec LKS '99 Pruchna): Gdybyśmy przez pierwsze 15 minut wykorzystali swoje okazje, to wynik byłby zupełnie inny. A tak to powtórzyła się sytuacja z kilku poprzednich meczów. Po przerwie straty chcieliśmy odrobić, ale nadziewaliśmy się na kontry rywali. Czeka nas trudny ostatni mecz, w którym powinniśmy zapunktować, aby być pewnymi utrzymania.

Tomasz Wuwer (szkoleniowiec KS Wisła): Chcieliśmy dziś wygrać, choć mieliśmy świadomość, że Spójni wyprzedzić nie będzie łatwo. Zrobiliśmy natomiast to, co powinniśmy, a o awansie musimy pomyśleć w następnym sezonie. Cieszy nas wygrana na trudnym terenie, bo długo biliśmy tu głową w mur, by ostatecznie triumfować mając mecz pod kontrolą.

LKS '99 Pruchna – KS Wisła w Wiśle 1:3 (0:1) 0:1 Rucki (45') 0:2 Pietraczyk (67') 0:3 Leśniewicz (70') 1:3 Chrysteczko (82', z rzutu karnego)

LKS '99: Skrocki – Ostrzołek (75' Banot), Kowal, Michalczyk, Bednarek, Pańta, Brzyszkowski, Kaszuba, Prochoński (72' I.Brachaczek), Wysiński, Chrysteczko Trener: Bednarek

KS Wisła: Szalbót – Kotrys, Łacek, Tomala, Małyjurek (62' D.Juroszek), Mazurek (81' Kukuczka), Pilch, Pietraczyk, (71' Sternal), Rucki, Leśniewicz, Płoszaj (65' S.Juroszek) Trener: Wuwer