Nowe boisko, odmieniona drużyna

W końcówce rundy jesiennej regularnie punktować zaczęła drużyna z Wapienicy, która od kiedy gra na swoim nowym boisku, w roli gospodarza, zanotowała komplet zwycięstw. W miniony weekend Zapora pokonała Pionier 4:2. - Uważam, że był to wyrównany mecz. Nie zagraliśmy wielkiego widowiska, ale wykorzystaliśmy swoje sytuacje. Dużo było błędów indywidualnych z jednej, jak i z drugiej strony w tym spotkaniu. Możemy tylko powiedzieć, że szkoda, że runda już się kończy. Późno zaczęliśmy regularnie i dobrze punktować, ale mamy całą zimę do przepracowania, więc będzie to dobry bodziec - mówi nam Rafał Bednarek, szkoleniowiec ekipy z Wapienicy.

Hokej w Czańcu

Świadkami świetnego widowiska byliśmy w Czańcu. Wydawało się, że miejscowe rezerwy LKS-u pewnie zwyciężą, wszak do przerwy prowadzili 4:1. Po przerwie jednak zawodnicy z Ligoty, mimo swoich problemów kadrowych, wykazali się niezwykłą determinacją i ambicją. Finalnie jednak mecz zakończył się wygraną gospodarzy 6:5, ale podopiecznym Zdzisława Hutyry należą się słowa uznania, że nie schowali głowy w "piasek" tylko do końca walczyli. - Na pewno był to wynik meczu, który zrobił na mnie największe wrażenie. Musiał to być bardzo ciekawy mecz dla oka kibica - zauważa Bednarek.

Bez niespodzianek

W pozostałych meczach raczej na próżno było szukać niespodzianek. Rezerwy GLKS-u pokonały Iskrę 4:1. Sokół Hecznarowice zremisował z Zaporą Porąbka 1:1. Taki sam wynik padł w starciu Zamek Grodziec - Orzeł Kozy. Trzecia drużyna Podbeskidzia wygrała z Przełomem 4:0, a Żar musiał uznać wyższość KS-u Bystra w stosunku 2:6. - Żar jeszcze nie zapunktował na wyjeździe. Jest bardziej drużyna swojego boiska. Gramy tam za tydzień i będziemy chcieli powalczyć na tym specyficznym terenie - klaruje trener Zapory.