Dwie drużyny występujące w rozgrywkach ligowych pod szyldem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku w weekend rozegrały ostatnie mecze o punkty w tym roku.

SMS PZPS Szczyrk I fb Nie były to jednak zwyczajne potyczki. Wszak zawodniczki na co dzień występujące w rozgrywkach I ligi tym razem udały się na mecz II-ligowy. Z kolei młodszy zespół walczył o punkty z przeciwnikiem wyższego szczebla siatkarskiego. Obie ekipy nie zdołały ugrać żadnych zdobyczy na parkietach rywalek.

Nominalna „jedynka” o punkty walczyła z II-ligowym liderem, zespołem z Wieliczki. Wyrównany był set premierowy, który gospodynie na swoją korzyść rozstrzygnęły na przewagi. Partie kolejne toczyły się wyraźniej pod dyktando siatkarek WTS Solna. – Widać było zmęczenie po naszym zespole, ale i tak w niezłych humorach udajemy się na przerwę, bo widzimy to, że praca treningowa przynosi efekty – zaznacza Miłosz Majka, II-trener zespołu ze Szczyrku, w szeregach którego w weekend wyróżniły się Oliwia Michalak (12 pkt.) oraz Natalia Murek (11 pkt.).

W Węgrowie młody zespół SMS PZPS uległ miejscowym rywalkom również w stosunku 0:3. – Fajny w naszym wykonaniu był pierwszy set, choć w samej końcówce pogubiliśmy się. W kolejnym mieliśmy długi przestój, który spowodował, że wysoko przegraliśmy. W trzecim wróciliśmy do gry, cieszy, że dziewczyny realizowały założenia w zagrywce na przestrzeni całego spotkania – skwitował prowadzący tego dnia drużynę Grzegorz Wagner.

WTS Solna Wieliczka – SMS PZPS II Szczyrk 3:0 (28:26, 25:18, 25:20)

SMS PZPS II: Michalak, Murek, Al.Muszyńska, Ad.Muszyńska, Michalewicz, Nowicka, Świrad, Różański, Lipska, Różyńska, Bartkowska, Sobiczewska, Żurawska (libero), Stenzel (libero) Trenerzy: Popik, Majka

Sokołów SA Nike Węgrów – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:18, 25:10, 25:16)

SMS PZPS: Makarowska, Serowiecka, Januszkiewicz, Hnatyszyn, Górecka, Nowak, Dutka, Rybak, Zaborowska, Łysiak (libero) Trenerzy: Wagner, Peć