W starciu bezpośrednich rywali z połowy ligowej tabeli zwycięsko wyszli hokeiści z Oświęcimia, dzięki czemu zmniejszyli dystans dzielący ich od jastrzębian do czterech punktów. Biało-niebiescy są coraz bliżej także drużyny z Krynicy.

unia03

Drużyna trenera Petera Mikuli powoli, jednak z każdym kolejnym meczem rośnie w siłę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, małymi krokami słowacki szkoleniowiec konsekwentnie wprowadza zespół biało-niebieskich na wyższy poziom. W grze Unii widać postępy, czego efektem są coraz lepsze wyniki. Dobrą grę oświęcimianie pokazali także w starciu z JKH GKS-em Jastrzębie, choć przed meczem nie byli stawiani w roli faworytów.

Wynik spotkania otworzyli goście po dziesięciu minutach gry. Był to ich pierwszy i jak się później okazało, ostatni gol w tym spotkaniu. Później do bramki trafiali już tylko gospodarze. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji wynik meczu wyrównał Peter Barinka. W drugiej odsłonie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Peter Tabaczek. Szalę zwycięstwa oświęcimianie przechylili jednak na swoją korzyść dopiero w trzeciej tercji. Najpierw za sprawą gola Wojciecha Wojtarowicza, a później Romana Trvdonia. Słowak trafił na 32. sekundy przed końcem meczu do pustej bramki i zaliczył debiutanckie trafienie w swoim nowym zespole.

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) 0:1 Prochazka (10') 1:1 Barinka (17') 2:1 Tabaczek (39') 3:1 Wojtarowicz (53') 4:1 Tvrdon (59')

Aksam Unia Oświęcim: Fikrt - Kasperczyk, Piekarski, Wojtarowicz, Tabacek, Jaros - Połącarz, Jakes, Barinka, Dornic, Tvrdon - Gabris, Ciura, Piotrowicz, Bepierszcz, Kalinowski - Urbańczyk, Fiedor, Adamus, Stachura, Modrzejewski Trener: Peter Mikula