Udanie drugą część rywalizacji w III lidze koszykówki rozpoczęli bielscy koszykarze. Zespół DAAS Basket Hills zanotował wyjazdowe zwycięstwo. basket hills „Hillsi” po pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej udali się do Raciborza. Byli faworytem tego spotkania i zadaniu sprostali. Co prawda na dwie minuty przed końcem drugiej kwarty przegrywali 34:22, ale po pierwszej połowie meczu prowadzili jednym punktem. Na końcowy sukces zapracowali przede wszystkim w kwarcie trzeciej, którą wygrali różnicą dziewięciu „oczek”. Drużynę do sukcesu poprowadził tym razem Kamil Szopa, zdobywca 21 punktów.

Warto zaznaczyć, iż goście zanotowali w tym meczu niesamowitą serię, którą zapoczątkowali pod koniec drugiej kwarty. W trakcie 9 minut zdobyli 28 punktów, rywale żadnego.

Ofensywa Racibórz – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 57:70 (15:17, 19:18, 8:17, 15:18)

Punkty dla Basket Hills zdobyli: Kamil Szopa – 21, Robert Kozaczka – 14, Mateusz Adamus – 12, Grzegorz Błotko – 6, Piotr Karnia – 5, Paweł Garus – 5, Kamil Jurzak – 4, Paweł Olejnik – 3.