Wielkim sukcesem zawodników bielskiego Atemi zakończyły się XXXV Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF, które odbyły się we Wrocławiu. Medale wywalczyli także karatecy KS Shindo. atemi Reprezentacja Atemi w składzie: Maciej Wilczek, Mateusz Tomiczek i Dawid Gaweł sięgnęła po tytuł mistrzów Polski w konkurencji kata drużynowe seniorów, pokonując w finale utytułowanych zawodników z AZS UP Wrocław, wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata.

Znakomicie zaprezentowali się bielscy seniorzy w konkurencji indywidualnej kata. Trójka z nich stanęła na podium. Mistrzem Polski został Wilczek, w walce o złoto okazał się lepszy od Tomiczka. Na trzecim miejscu podium stanął Bartosz Mączka. Wychowanek Jolanty i Tadeusza Brudniaków z LKS Zarzewie Prudnik od niedawna reprezentuje bielskie Atemi. Siódmą pozycję uzyskała niespełna szesnastoletnia Sonia Walaszczyk.

Z powodzeniem we Wrocławiu startowali także zawodnicy KS Shindo. Zarówno drużyna mężczyzn w składzie: Wojciech Dorywała, Mateusz Bobrzyk i Aleksandr Gorzelany, jak i zespół kobiet: Karolina Makarewicz, Patrycji Krzak i Patrycji Kądziałka, wywalczyły w konkurencji kata krążki brązowe.

Zawodnicy z Atemi z 4 medalami: 2 złotymi, 1 srebrnym i 1 brązowym uplasowali się na 4. pozycji w klasyfikacji medalowej. W mistrzostwach wzięło udział około 150 zawodników z 36 licencjonowanych klubów Polskiego Związku Karate. Organizatorem zmagań był Budokan Wrocław.

Mistrzostwa Polski były kwalifikacją do zbliżających się Mistrzostw Europy Karate WKF, które odbędą się za miesiąc w Istambule.