Zakończyła się pierwsza część rywalizacji w III lidze koszykówki. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała rundę jesienną zwieńczył wyjazdową wygraną. basket hills1 Bielski zespół w niedzielę udał się do Tarnowskich Gór na mecz z tamtejszym KKS-em. Pojedynek miał nietypowy przebieg, padło w nim bowiem bardzo mało punktów. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 26:22. Goście, których do wygranej poprowadził zdobywając 21 punktów Robert Kozaczka, w trzeciej kwarcie straty odrobili z nawiązką. Wypracowanej na tym etapie przewagi nie roztrwonili.

Po pierwszej rundzie na czele stawki są trzy zespoły, które doznały jesienią po jednej porażce. Obok "Hillsów" takim bilansem pochwalić się może MKKS Rybnik oraz rezerwy GKS-u Tychy. 9 stycznia rozpocznie się faza rewanżowa. DAAS Basket Hills zmierzy się z Ofensywą Racibórz. Wspomniany Kozaczka jest drugi w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników ligi. W 7 meczach zdobył 128 punktów. 8 punktów więcej ma na swoim koncie Adam Białdyga z MKKS-u Rybnik.

KKS Tarnowskie Góry – DAAS Basket Hills Bielsko-Biala 48:56 (14:14; 12:8; 6:16; 16:18)

Punkty dla Basket Hills zdobyli: Robert Kozaczka – 21, Grzegorz Błotko – 13, Mateusz Adamus – 12, Kamil Szopa – 4, Aleksander Śpiewak – 2, Tymoteusz Bednarczyk – 2.