Michał Kubik po sezonie 2016/17 zamienił Pogoń '04 Szczecin na Rekord Bielsko-Biała. Przez 6 lat występów przy Startowej 13 futsalista 62-krotnie wpisywał się na listę strzelców oraz miał istotny udział w zdobyciu czterech tytułów mistrzowskich, dwóch wicemistrzowskich oraz w czterokrotne zdobycie przez „rekordzistów” Pucharu Polski i Superpucharu. 

 

Sześcioletnia współpraca Rekordu z Kubikiem będzie miała jednak kontynuację. Obie strony doszły do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, który obowiązuje przez najbliższe 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia. - Jestem tu już tyle czasu, że chyba nie muszę nikogo przekonywać, że po prostu dobrze się czuję  w klubie i w mieście. Zadomowiłem się tutaj! Niezmiennie uważam Rekord za najlepszy klub pod względem sportowym i organizacyjnym. Bardzo ważnym dla mnie aspektem jest także to, iż równie dobrze czuje się tutaj moja rodzina. Po prostu, cieszę się, że klub chce dalszej kontynuacji naszej współpracy - przyznał Kubik na łamach. 

 

Przypomnijmy, iż Rekord przed startem nowego sezonu pozyskał Tomasza Luteckiego, a więc reprezentanta Polski i króla strzelców w sezonie 2021/2022. Oprócz tego faktem stał się powrót do Cygańskiego Lasu Michala Seidlera. 33-letni reprezentant Czech występował w Rekordzie w sezonie 2017/18. Wówczas w 24 meczach zdobył 29 bramek.