Po porażce z liderującą rozgrywkom III ligi bytomską Polonią koszykarze DAAS Basket Hills szybko powrócili na właściwe tory. O dobrej formie bielszczan przekonał się rywal z Raciborza.

daas basket Jedna z najsłabszych ekip w stawce III ligi doznała sromotnej klęski w konfrontacji z bielskimi koszykarzami. Pierwsza połowa aż tak druzgocącego pogromu nie zapowiadała. Gospodarze tracili do zespołu DAAS Basket Hills 24 „oczka”. Gdy jednak trzecią kwartę goście rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 33:6 stało się jasne, że Ofensywę nie tylko powstrzymają, ale boleśnie dowiodą różnicy klas. Po końcowej syrenie tablica wyników wskazała dystans... 65 punktów! A to, nawet na tym szczeblu rywalizacji, rzadkość. Warto odnotować, iż czterech zawodników bielskiego beniaminka w stawce przekroczyło dwucyfrową ilość punktów. Najcelniej rzucał zdobywca 21 punktów Mateusz Adamus.

Ofensywa Racibórz – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 49:114 (16:29, 15:26, 6:33, 12:26)

Punkty dla DAAS Basket Hills: Adamus – 21, Sablik – 19, Szybowicz – 18, Kozaczka – 17, M.Goryl – 9, R.Goryl – 9, Męcnarowski – 8, Karnia – 6, Śpiewak – 5, Garus – 2