Przez kilka ostatnich dni w Szczyrku rządził kobiecy „szczypiorniak”. Na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu przebywały aż trzy kadry Polski. Skrzętnie skorzystały z tego piłkarki ręczne z Podbeskidzia.

Liga Pilka Reczna Szczyrk

W Szczyrku trenowała kadra kobiet do lat 17. W połowie sierpnia dziewczęta zagrają w Mistrzostwach Europy w swojej kategorii wiekowej w Gdańsku i Gdyni. Konsultację szkoleniową miała również kadra młodzieżowa, która ze Szczyrku pojechała na towarzyski turniej międzynarodowy na Węgry. Z kolei od minionego czwartku do niedzieli, w Szczyrku przebywała kadra seniorek z takimi gwiazdami, jak Kinga Byzdra, Alina Wojtas, Kinga Grzyb, Karolina Kudłacz, Weronika Gawlik czy Karolina Semeniuk-Olchawa.

Takiej okazji zaprzepaścić nie mogły dziewczęta z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Wpierw udały się na mecz sparingowy kadry do lat 17 z kadrą do lat 19. W tym spotkaniu starsza drużyna pokonała młodszą 29:18 (18:8).

– Tuż po meczu była możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia. Dziewczyny z Podbeskidzia przekazały kadrowiczkom ligowe smycze, które mają przynieść szczęście podczas sierpniowych Mistrzostw Europy – mówią Jarosław Dudek i Hubert Rodak, koordynatorzy z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

W ostatni weekend szczypiornistki z naszego regionu miały okazję oglądać trening seniorskiej kadry, a potem zdobyć autografy i zrobić wspólne zdjęcia. Przy okazji spotkania podbeskidzkie piłkarki ręczne przekazały kadrowiczkom smycze na szczęście, które mają pomóc im w osiągnięciu dobrego wyniku w grudniowych Mistrzostwach Świata w Serbii, a potem uzyskać awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Sztab szkoleniowy z trenerem Kimem Rasmussenem na czele otrzymał ligowe gadżety i specjalne koszulki.