W miniony weekend z turniejowego zwycięstwa cieszyli się piłkarze GKS-u Radziechowy-Wieprz. Były to jednak zawody o charakterze bardziej rekreacyjnym.

radziechowy

Tradycyjnie w Radziechowach odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy. Wystąpiły w nim dwie miejscowe drużyny, które ostatecznie spotkały się w finale zawodów. „Jedynka” GKS-u pokonała w półfinale piłkarzy z Juszczyny 6:0. Z kolei po remisie w regulaminowym czasie gry (2 x 25 minut), w serii rzutów karnych awans zapewnili sobie futboliści „dwójki” z Radziechów-Wieprza, zwyciężając ekipę KS Bystra. Finał dorocznego turnieju przyniósł wygraną 3:1 pierwszemu zespołowi gospodarzy.

Żadnych daleko idących wniosków z weekendowego grania wyciągać jednak nie należy. – Bardziej należy oceniać turniej pod kątem zabawy. Chcieliśmy się odstresować, dlatego też rozegraliśmy jeszcze zawody... siatkówki plażowej – mówi Mariusz Kozieł, szkoleniowiec GKS-u. – Sprawdziany formy przed nami w najbliższych dniach, gdy zmierzymy się z zespołami Świtu Cięcina i Czarnych-Górala Żywiec. Wówczas więcej wiadomo będzie również w kontekście naszej kadry na nadchodzący sezon – tłumaczy grający trener radziechowian.