Wydarzenie. 

Wiosna jest ich. Mecz rezerw Piasta z MRKS-em upatrywana jako jeden z najciekawszych pojedynków w IV lidze śląskiej gr. 2. Piłkarze MRKS-u, notujący ostatnio imponującą serię zwycięstw, nie od razu zaadoptowali się jednak do warunków wyjazdowego meczu. W 13. minucie w zamieszaniu podbramkowym Wojciech Kędziora dał rezerwom Piasta prowadzenie, jednak czechowiczanie zanotowali remontadę. W doliczonym czasie błysnął Tomasz Dzida, który zagrał na tyle dokładnie, że mimo gąszczu nóg piłkę wpakował do „sieci” Patryk Mizera. Radość gości była uzasadniona, bo wywieźli z niewygodnego terenu maksymalny łup punktowy cokolwiek zasłużenie.

 

 

Bohater

Kacper Piórecki. Orzeł w minioną sobotę pewnie pokonał rezerwy Orła aż 4:0. Walnie do tego zwycięstwa przyczynił się właśnie Piórecki, który oprócz dwóch goli dołożył także asystę. 

 

Plusy i minusy. 

+ Gdyby brać pod uwagę tylko rundę wiosenną MRKS byłby wiceliderem w tabeli. 

 

+ Na pierwszym miejscu byłaby z kolei świetnie spisująca się Kuźnia. Ustronianie w miniony weekend pewnie pokonali LKS Bestwina 6:0. - Z takim przeciwnikiem gra się najciężej, gdy zespół przeciwny jest pogodzony ze spadkiem i nie ma już nic do stracenia. Drużyna z Bestwiny miała swoje szanse, gdyż nie ustrzegliśmy się błędów, ale koniec końców wygraliśmy wysoko i bez straconej bramki - mówi trener Kuźni, Dariusz Kłus. 

 

+/-  Cel nasz był taki, aby się przełamać, a liderowi nie dać świętować awansu na naszym boisku – mówi Szymon Waligóra, szkoleniowiec zespołu z Czańca, którego zespół zremisował z rezerwami GKS-u, spełniając tym samym cel. 

 

- To nie był mecz, który piłkarze Drzewiarza zapamiętają na długo... Jasieniczanie wysoko ulegli Unii Książenice aż 2:5. - W 28 kolejce Drzewiarz skompromitował się przed własną publiką przegrywając z Unią Książenice 2:5 - czytamy na oficjalnej stronie klubu z Jasienicy.

 

Wyniki 28. kolejki: 

LKS Czaniec - GKS II Tychy 2:2 RELACJA

LKS Bestwina - Kuźnia Ustroń 6:0 RELACJA

ROW Rybnik - Unia Turza Śląska 1:1

Drzewiarz Jasienica - Unia Książenice 2:5 RELACJA

Piast II Gliwice - MRKS Czechowice-Dziedzice 1:2 RELACJA

Decor Bełk - Czarni Gorzyce 2:0

Orzeł Łękawica - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 4;0 RELACJA

 

TERMINARZ/WYNIKI