Tuż po zakończonych rozgrywkach i zajęciu 5. miejsca w Lidze Siatkówki Kobiet zawodniczki z Bielska-Białej odwiedziły kolejne szkoły, tym razem niepubliczne placówki w stolicy Podbeskidzia. – Spotkania z dziećmi to możliwość zachęcenia ich do aktywnego spędzania czasu, przybliżenia, jak wygląda na co dzień życie sportowca – mówi rozgrywająca bielskiej drużyny Marta Krajewska.

Wszystkie aspekty siatkarskiego życia zawodniczki przedstawiły uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Smyk” oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Europejczyk”. – Przyznam szczerze, że jestem zaskoczona tym, jak projekt jest przygotowany. Cieszę się, że tak wartościowe spotkanie odbyło się w naszej placówce – powiedziała jedna z nauczycielek drugiej z wymienionych szkół. – Dostajemy różne propozycje, często trzeba za nie zapłacić. Tymczasem siatkarki przyjechały do nas za darmo, dzieciaki otrzymały sporo ciekawej wiedzy, gadżetów i odblasków – dodaje.

O merytoryczną część spotkania związaną z bezpieczeństwem zadbali policjanci, omawiając filmy instruktażowe – prezentowane każdorazowo najmłodszym, zwracając uwagę na podstawowe, ale najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się wokół drogi. – Przybliżamy też dzieciom zasady uczestnictwa w imprezach masowych na dużych obiektach. Zagrożenie może pojawić się w każdej chwili, warto wiedzieć, jak zachować się, by być bezpiecznym – mówi Mateusz Stwora, koordynator projektu.

Licznik akcji to obecnie 24 szkoły i blisko 4000 dzieci, które wzięły udział w prelekcjach. Finałowym miesiącem trzeciej edycji „Bezpiecznie z Profi Credit” będzie maj. Zawodniczki wraz z prelegentami odwiedzą jeszcze 6 szkół podstawowych w regionie.