Już po raz szósty odbył się Cieszyński Fortuna Bieg. Przy pięknej pogodzie i głośnym dopingu kibiców zawodnicy rywalizowali ze sobą na trasie biegu, która prowadziła ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, wzdłuż nadolziańskich bulwarów, po obu stronach rzeki.

fortuna bieg Uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania dwie pięciokilometrowe pętle, natomiast startujący w biegu młodzieżowym zmagali się ze sobą na dystansie 2 kilometrów. W biegu udział wzięli przedstawiciele różnych krajów takich, jak: Polska, Kenia, Ukraina, Słowacja i Czechy. Duże zainteresowanie cieszyńskim biegiem sprawiło, że podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku odnotowano rekordową liczbę uczestników, która sięgnęła blisko 2000 biegaczy, z czego przeszło 900 wystartowało w biegu głównym.

Cieszyńskie święto biegowe rozpoczęło się od startu najmłodszych, gdzie wśród chłopców w kategorii open najlepszy okazał się Adam Gaura z klubu TJ TŽ Trinec, który całą trasę pokonał w czasie 5 minut 44 sekund, wyprzedzając na mecie Marka Czeczotkę (1 Bezecky Jablunkov) oraz Szymona Krywulta (KS Sprint Bielsko-Biała). W kategorii open dziewcząt zwyciężyła Evana Lubojacka (1 Bezecky Jablunkov) z czasem 6 minut 44 sekund, za którą uplasowała się Wiktoria Mołdrzyk (Gimnazjum Nr 3 w Cieszynie z Oddziałami Integracyjnymi) i Karolina Sasynova (1 Bezecky Jablunkov). Tytuł „Najbardziej rozbieganej szkoły” i Puchar Burmistrza Miasta Cieszyna zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi z Cieszyna, której niemalże połowa wszystkich uczniów uczęszczających do szkoły wzięła udział w biegu.

Prawdziwa uczta biegowa nad Olzą rozpoczęła się wraz ze startem biegu głównego. Po zaciętej rywalizacji i niesamowitym pościgu zwyciężył Artur Kozłowski z Sieradza, który 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 29 minut i 34 sekund. Drugie miejsce zajął Kenijczyk Moses Bowen, natomiast trzecie miejsce przypadło jego rodakowi Launenowi Kwalia. Najlepszą biegaczką okazała się Tatyana Holovcenko z Ukrainy (35 minut i 7 sek.), która wyprzedziła reprezentantkę Polski Urszulę Nęcką oraz Lilię Fiskovicz z Ukrainy. W biegu głównym wystartowała również drużyna Fortuny, głównego sponsora imprezy, która wspólnie pokonała całą trasę biegu.