Ciekawy projekt w stolicy Podbeskidzia, który zainteresować powinien wszystkich amatorów kolarstwa w różnym wydaniu – zarówno szosowym, jak i górskim. Planuje się bowiem powołanie Bielskiego Klubu Kolarskiego.

akademia kolarska

Grupa Inicjatywna przystąpiła do powołania Bielskiego Klubu Kolarskiego, ze szczególnym uwzględnieniem amatorskiego kolarstwa szosowego i górskiego. W ramach projektu przewiduje się utworzenie i przygotowanie młodzieżowych drużyn oraz indywidualnych osób do uczestnictwa w zawodach kolarskich w sezonie 2014. Docelowo – tak dla dziewczyn, jak i chłopców – powstanie szkółka kolarska, która działać będzie na rzecz wypromowania młodych talentów kolarskich z beskidzkiego regionu. Akademia ta jest nowatorskim pomysłem szkolenia młodych talentów kolarstwa, wzorowana na Szkole Mistrzostwa Sportowego w Toruniu i Akademii Copernicus, założonej przez kolarskiego mistrza świata Michała Kwiatkowskiego.

Wszyscy zainteresowani dołączeniem do projektu, również trenerzy, nauczyciele czy pasjonaci sportu, a w szczególności kolarstwa (osoby pełnoletnie), proszeni są o kontakt pod adresem e-mail: sekretariat@bielskiklubkolarski.pl lub telefonicznie: 790-495-790.