Dla bielskiego sportu to bardzo ważna wiadomość. Mateusz Tomiczek, reprezentant Klubu Sportów Azjatyckich Atemi, wywalczył jeden z czterech złotych medali podczas prestiżowego czempionatu.

atemi bb _ liverpool

XII Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan WSKA (Word Shotokan Karate-Do Association) odbyły się w hali Echo Arena w Liverpool. I był to doskonały występ dla reprezentacji Polski, zakończył się bowiem zdobyciem 13 medali, w tym 4 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowych. Biało-czerwona ekipa zajęła wobec powyższego znakomite 4. miejsce w klasyfikacji medalowej. Jeden z czterech złotych medali wywalczył reprezentant Klubu Sportów Azjatyckich Atemi Mateusz Tomiczek wraz z kolegami z kadry: Maksymilianem Szczypkowskim (Hitotsu Ostrzeszów ) oraz Adamem Steczukiem (Bodaikan Szczecin), w konkurencji kata drużynowe kadetów (16-17 lat). Polacy zdecydowanie wygrali m.in. z karatekami z USA, Rosji i Hiszpanii.

Również bardzo dobry wyniki uzyskali inni młodzi zawodnicy bielskiego Atemi. Eliza Gaweł, w konkurencji kata indywidualne kadetek (16-17 lat), uplasowała się na 7. miejscu, a drużyna seniorów kata w składzie: Dawid Gaweł, Maciej Wilczek i Bartosz Protasewicz (Obornicki Klub Karate Shotokan) zajęła 7. pozycję.