W poniedziałek już pierwszy mecz dostarczył wielu wrażeń. Malko-Met postawił się mistrzowi II ligi, jednak finalnie Special Works zwyciężył 6:5. Następnie w I lidze doszło do szlagierowego starcia między RE/MAX-em a Murapolem. W derbowym starciu przełamał się zespół Krzysztofa Stanisławskiego, który pokonał dotychczasowego wicelidera 6:3. Na 1. pozycji niezmiennie utrzymuje się Grupa Rekord. Dariusz Spisak i spółka po kolejnym meczu "na styku" wygrali z zespołem Zbuduj 6:5. "Za ciosem" poszli także zawodnicy Hutchinsona, którzy zwyciężyli z Nemakiem 3:0. Poniedziałkową serię zwieńczył pojedynek Davis Fabrics - Marrodent, zakończony wynikiem 5:3. 

 

Niemniej ciekawie było na drugim szczeblu rozgrywkowym. Urząd Miasta/BKS sięgnął po trzecią wygraną w tym sezonie, pokonując Strumet 7:6. W delikatnym "dołku" znajdują się natomiast futboliści ABB, którzy ulegli Grupie Buena 4:7. Ofensywny pokaz dali z kolei "Akademicy". Zespół UBB "rozbił" Aludyne 10:2. Na koniec Piekarnia Jasiek cieszyła się z wygranej nad TI Fluid 6:1. 

 

Najwięcej emocji przypadło na starcie Marionu z Revline. Liderujący beniaminek nie miał łatwego zadania, bowiem ekipa Łukasza Nowaka postawiła wysoko poprzeczkę. Po końcowym gwizdku arbitra z wygranej 4:3 cieszyli się jednak piłkarze Revline. - Bardzo cieszy nas fakt, że po 5. kolejkach meldujemy się z kompletem punktów na pierwszym miejscu w tabeli. Mierzyliśmy się już z kilkoma ciekawymi drużynami, które aspirują do gry w pierwszej lidze. W poprzedniej kolejce podejmowaliśmy Marion i nie ukrywam, że był to mecz, na który bardzo czekaliśmy w tej lidze ponieważ, to grupa świetnych zawodników, którzy na co dzień reprezentują drużyny w lokalnej lidze okręgowej. Mecz miał zacięty przebieg jednak od początku go kontrolowaliśmy i byliśmy stroną przeważającą. Przeciwnik zmuszony był do szukania swoich okazji jedynie po kontratakach i dalekich wyrzutach piłki przez bramkarza.

 

Przez problemy kadrowe musieliśmy niestety ustawić w roli golkipera jednego z zawodników z pola i po tym występie myślę, że nasz nominalny bramkarz będzie miał spore obawy o miejsce w składzie. Nasz główny cel na ten sezon to awans do pierwszej ligi i mamy wielkie nadzieję, że uda się to zrealizować z pierwszego miejsca. To nad czym koniecznie musimy popracować to skuteczność! - przyznaje Szymon Trybała, kapitan drużyny Revline. 

 

Wyniki 5. kolejki (I liga) 

 

9.10.2023 r. (poniedziałek) 

Malko-Met - Special Works 5:6

RE/MAX Home Professional - Murapol 3:6

Grupa Rekord - Zbuduj 6:5

Hutchinson - Nemak 3:0

Davis Fabrics - Marrodent 5:3

 

 

Wyniki 5. kolejki (II liga): 

 

11.10.2023 r. (środa)

Grupa Buena - ABB 7:4

Strumet - Urząd Miasta/BKS 6:7

Aludyne - Uniwersytet Bielsko-Bialski 2:10

Marion - Revline 3:4

TI Fluid - Piekarnia Jasiek 1:6