Arcyksiążęcy Browar Żywiecki dał się poznać na inaugurację jako drużyna ambitna, o wysokich umiejętnościach piłkarskich. To jednak nie wystarczyło, aby pokusić się o punkty w meczu z Tabronem. Nowy zespół w Beskidzkiej Lidze Biznesu zmierzy się dziś ze spadkowiczem PreZero, który w 1. kolejce pokonał Electrical Components International 6:3. Początek tego spotkania odbędzie się o 18:50. 

 

Wspomniany już zespół Electrical Components International pojawi się na placu gry w drugim poniedziałkowym meczu. Po raz kolejny czeka ich jednak niełatwe zadanie. Rywalem ECI będzie Avio. Zespół ten 6 września br. wygrał z EnerSysem 6:2, a bohaterem tamtego meczu był gracz Avio, Tomasz Gala - autor 4 trafień. Na zakończenie poniedziałkowych zmagań dojdzie do hitowego starcia dwóch byłych II-ligowców. Selleo rozpocznie sezon od meczu z Tabronem.

 

Naszym celem na ten sezon jest powrót do drugiej ligi. Chcemy w każdym meczu powalczyć o trzy punkty i pokazać się z jak najlepszej strony. Co do kadry, to nie dokonaliśmy żadnych istotnych zmian, więc liczymy na to, że dzięki zgraniu drużyny uda nam się osiągać lepsze wyniki niż w poprzednim sezonie. Dzisiejszy mecz z Tabronem na pewno będzie dużym wyzwaniem. To dobra, zgrana drużyna, z tego co słyszałem z nowymi transferami. My jednak będziemy chcieli się zrewanżować za porażę z poprzedniego sezonu i dobrze przywitać się z III ligą - przyznaje kapitan Selleo, Paweł Kuwik. 

 

Program 2. kolejki (III liga): 

 

18.09.2023 r. (poniedziałek) 

Arcyksiążęcy Browar Książęcy - PreZero (g. 18:50) 

Electrical Components International - Avio (g. 19:40) 

Selleo - Tabron (g. 20:30)