Nie ma już w I lidze niepokonanej drużyny. Status ten do poniedziałku dzierżył zespół Nemak, lecz po starciu ze RE/MAX-em to się zmieniło. Zespół Damiana Skoczylasa musiał uznać wyższość niżej notowanego rywala w stosunku 8:5. Do wygrywania wrócił Davis Fabrics. Kamil Kurowski i spółka pokonali Zbuduj 4:3 po bardzo zaciętym spotkaniu. Hat-trickiem w tym meczu wyróżnił się Dariusz Sierota. Murapol natomiast zanotował drugi remis w tym sezonie. Rywalem ekipy Krzysztofa Stanisławskiego był Special Works. Niespodziankę sprawił Hutchinson, który wygrał z Marrodentem 6:5.

 

Po 4. kolejce liderem w I lidze jest był mistrz BLB, Grupa Rekord. Biało-zieloni zwyciężyli wysoko z Malko-Met 12:4. Walnie do tego wyniku przyczynił się Piotr Szymura. Autor czterech trafień i dwóch asyst. - Po pierwszym meczu, w którym wysoko przegraliśmy z Murapolem, zmieniliśmy koszulki na pomarańczowe i lepiej się widzimy na boisku (śmiech). A tak już na serio, może potrzebny był nam taki zimny prysznic na początku? Mamy ustabilizowany skład i cały czas chcemy cieszyć się z gry w piłkę. Oczywiście mamy swoje cele na ten sezon. Chcemy starać się o miejsce na podium. Powrót do mistrzostwa? Trzeba patrzyć realnie, będzie o to ciężko, ale na pewno będziemy walczyć. Mimo tego, że nie ma Budohouse jest kilka innych ekip, które również mają wysokie aspiracje - zaznacza Dariusz Spisak, kapitan Grupy Rekord. 

 

W środę odbyły się natomiast mecze w ramach III ligi BLB. Tabron pokazał swój ofensywny potencjał, pokonując EnerSys aż 10:1. Z pierwszej wygranej cieszył się natomiast zespół Selleo, który pokonał PreZero 3:2. 

 

Wyniki 4. kolejki (I liga BLB):

Nemak - RE/MAX Home Professional 5:8

Zbuduj - Davis Fabrics 3:4

Malko-Met - Grupa Rekord 4:12

Special Works - Murapol 3:3

Marrodent - Hutchinson 5:6

 

Wyniki 3. kolejki (III liga BLB):

Arcyksiążęcy Browar Żywiec - Electrical Components International 8:0 (w.o.) 

Tabron - EnerSys 10:1

PreZero - Selleo 2:3