Rok 2014 przyniósł wiele nietuzinkowych pojedynków w ramach Bielskiej Ligi Okręgowej. Prezentujemy subiektywny ranking naszym zdaniem najciekawszych, tych, w których rozstrzygały się m.in. losy awansu i spadków, być może także nadchodzących wraz z nowym rokiem . blo_logo 19.04.2014 – GKS Radziechowy-Wieprz – Koszarawa Żywiec 1:2 NASZA RELACJA Drużyna z Żywca wróciła do rywalizacji o mistrzostwo. Po porażce na inaugurację rundy wiosennej z Cukrownikiem Chybie pokonała na wyjeździe największego konkurenta. Wskoczyła wówczas, kosztem lokalnego rywala na fotel lidera. Gospodarze po trafieniu Piotra Trzopa z rzutu karnego prowadzili 1:0, ale w końcówce stracili dwie bramki. Piotr Pindel wyrównał z „wapna”, Tomasz Adamus dał zwycięstwo strzelając głową.

10.05.2014 – GKS Radziechowy-Wieprz – Beskid Skoczów 3:2 NASZA RELACJA Mecz, który miał niebagatelny wpływ na układ sił w górnej części tabeli, a co za tym idzie walkę o awans na finiszu rozgrywek. Podopieczni Marcina Michalika wyszli na prowadzenie, przed przerwą gospodarze wyrównali. Po przerwie, po strzale Marcina Jaworzyna po raz drugi cieszyli się skoczowianie. GKS zdołał losy meczu odwrócić. Trzop z karnego, Mariusz Kosibor głową i zrobiło się 3:2.

14.06.2014 – LKS Bestwina – Soła Kobierncie 1:1 NASZA RELACJA Beniaminek z Kobiernic do samego końca dzielnie walczył o ligowym byt. Z „okręgówką” jednak musiał się pożegnać, przede wszystkim ze względu na reformy na wyższych szczeblach. Soła w Bestwinie podzieliła się z rywalem punktami, pogodzić się musiała ze spadkiem.

14.06.2014 – Tempo Puńców – GKS Radziechowy-Wieprz 0:10 NASZA RELACJA Rozbite i pogodzone ze spadkiem Tempo Puńców uległo drużynie z Żywiecczyzny wysoko. Goście w imponującym stylu przypieczętowali awans do IV ligi. Wynik 10:0 mówi sam za siebie. W równolegle rozgrywanym meczu Koszarawa przegrała w Dankowicach... 0:6. Losy mistrzostwa tym samym rozstrzygnęły się.

09.08.2014 – Czarni Jaworze – Pasjonat Dankowice 0:7 NASZA RELACJA Od mocnego akcentu rozgrywki 2014/2015 rozpoczęli podopieczni Artura Bierońskiego. Pasjonat w konfrontacji z beniaminkiem po upływie nieco ponad 20. minut prowadził 3:0, skończyło się na wyniku 7:0. Łukasz Błasiak zdobył w tym meczu 4 gole. Dankowiczanie już na wstępie sezonu potwierdzili wysokie aspiracje, Czarni zapłacili frycowe.

23.08.2014 – Piast Cieszyn – KS Wisła 2:10 NASZA RELACJA W 3. kolejce trwającego sezonu druzgocącej porażki doznał beniaminek z Cieszyna. W derbowej konfrontacji z zespołem z Wisły prowadził 2:0, przegrał 2:10! Gospodarze od 59. minuty grali w osłabieniu, czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Bartłomiej Oleksy. Rezerwowego golkipera w szeregach Piasta zabrakło, stąd wysoka porażka.

06.09.2014 – Spójnia Landek – Pasjonat Dankowice 4:0 NASZA RELACJA Główny faworyt do awansu w konfrontacji z Pasjonatem aspiracje potwierdził. P0 15. minutach gry losy meczu były niemal przesądzone. Podopieczni Jarosława Zadylaka prowadzili 3:0. Po przerwie wynik rywalizacji ustalił Dominik Zieliński.

13.09.2014 – KS Wisła – Spójnia Landek 2:5NASZA RELACJA Tydzień później doszło do pojedynku spadkowiczów z IV ligi. Zespół z Landek wygrał 5:2, mecz można określić mianem najlepszego w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015, przede wszystkim w wykonaniu Spójni, która rywalowi złudzeń nie pozostawiła.

27.09.2014 – KS Wisła – Beskid Skoczów 6:1 NASZA RELACJA Mecz na szczycie, zarazem pojedynek derbowy po... dwóch pierwszych akacjach stracił na jakości. Gospodarze w 5. minucie prowadzili 2:0, do przerwy 3:0. Wojciech Padło wykorzystując rzut karny zdobył gola honorowego dla skoczowian na początku drugiej odsłony. Wiślacy dołożyli po zmianie stron kolejne trzy gole.

11.10.2014 – Kuźnia Ustroń – Czarni Jaworze 3:4 NASZA RELACJA Historyczne zwycięstwo na szczeblu okręgowym beniaminek z Jaworza osiągnął w 10. kolejce. Podopieczni Sebastiana Gruszfelda, wiosną zespołu nie poprowadzi, na wstępie drugiej odsłony stracili gola na 3:2. Jakub Pilch z rzutu karnego wyrównał, Michał Sztykiel w końcówce okazał się skutecznym egzekutorem rzutu wolnego.