Uniwersjadowa reprezentacja Polski siatkarek dzielnie walczyła z Brazylijkami. Ostatecznie to rywalki zagrają jednak o złoto.

BKS_3094 (male)

Biało-czerwona ekipa, pod wodzą trenera Wiesława Popika, znakomicie rozpoczęła starcie półfinałowe. Premierowy set ułożył się po myśli Polek, które z Martą Szymańską w wyjściowym składzie, rozgrywającą BKS-u Aluprof, wygrały 25:20. Na dalszy przebieg meczu o finał znaczący wpływ miała druga odsłona. Polkom niewiele zabrakło, by objąć prowadzenie 2:0 w setach, ostatecznie jednak to Brazylijki triumfowały w pasjonującej grze „na przewagi” 32:30. W setach trzecim i czwartym polska reprezentacja siatkarek-studentek nie miała już wiele do powiedzenia, ulegając kadrze z Brazylii – odpowiednio 19:25 i 13:25. Dodajmy, że wspomniana rozrywająca zapisała na swoim koncie cztery punkty, jeden do dorobku Polek dołożyła kolejna z bielszczanek, Dorota Wilk.

Letnia Uniwersjada w siatkówce zakończy się w poniedziałek. Wówczas rozstrzygnie się kwestia brązowego medalu dla biało-czerwonych.