Zwycięska seria koszykarzy DAAS Basket Hills w sezonie 2014/2015 na szczeblu III ligi powstrzymana. Bielszczanie tylko połowę spotkania w Otmuchowie zaliczyć mogą do udanych.

koszykowka basket BB 35:31 na korzyść gości z Bielska-Białej – takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu wyjazdowego z niepokonanym w bieżącym sezonie III ligi zespołem MKS Otmuchów. Zanosiło się, że losy konfrontacji będą ważyć się do ostatnich minut, tymczasem gospodarze przejęli inicjatywę w trzeciej kwarcie, by zupełnie bielski zespół rozbić w ostatniej fazie potyczki. Koszykarze z Otmuchowa przystępowali do niej z bagażem sześciu punktów, by ostatecznie dystans powiększyć do aż 23. Wspomniane fragmenty spotkania to przede wszystkim słabsza defensywa gości, którzy stracili ponad 50 punktów w 20 minut.

DAAS Basket Hills przegrał pierwsze w tym sezonie starcie po trzech wcześniejszych zwycięstwach. Jedynie Grzegorz Szybowicz na przestrzeni całego meczu dotrzymywał kroku rywalom. Słabiej wypadł lider drużyny Robert Kozaczka, który zapisał na swoim koncie tylko 5 „oczek”.

MKS Otmuchów – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 85:62 (15:18, 16:17, 25:15, 29:12)

Punkty dla DAAS Basket Hills: Szybowicz – 20, Chrapek – 10, Błotko – 7, Mądry – 6, Reinhard – 6, Kozaczka – 5, Bury – 3, Karnia – 3, Adamus – 1.