Wydarzenie.

Derbowy pogrom. MRKS niewątpliwie był faworytem konfrontacji z Drzewiarzem, który ostatnimi czasy notuje słabe rezultaty. Mało kto jednak mógł się spodziewać aż tak wysokiej wygranej czechowiczan. Podopieczni Wojciecha Białka zwyciężyli w tej konfrontacja aż 5:0. - W mojej opinii wynik jest adekwatny do przebiegu meczu. Byliśmy stroną przeważającą, która stworzyła sobie więcej sytuacji strzeleckich. Bardzo dobrze ze swych obowiązków wywiązywała się także defensywa, która nie dopuściła rywala do groźniejszych okazji - ocenił spotkanie trener MRKS-u.

Bohater

Konrad Bukowczan. Zawodnik rezerw Podbeskidzia w 24 minucie pojawił się na boisku w meczu z LKS-em Bestwina walnie przyczyniając się do wygranej swojego zespołu, zdobywając dwie bramki.

Plusy i minusy.

- Na 12. meczach (nie licząc walkowera z Góralem) zakończyła się seria meczów bez porażek w wykonaniu Kuźni. Patent na pokonanie drużyny z Ustronia znalazła w miniony weekend ekipa z Bełku.

+/- Do Łękawicy zawitała w sobotę drużyna Spójni Landek. Wszyscy kibice, którzy liczyli na wyrównany pojedynek, mocno się zaskoczyli. Orzeł wygrał ten pojedynek 4:1.

+ Dzięki wygranej 5:3 na LKS-em Bestwina rezerwy Podbeskidzia zapewniły sobie utrzymanie w IV lidze śląskiej gr. 2.

O pierwszej połowie można powiedzieć, że się odbyła. Nie potrafiliśmy przyzwyczaić się do małej przestrzeni boiska, często podejmując złe wybory w momencie budowania gry, co mocno wpływało na tempo tego spotkania. Mimo to byliśmy zespołem lepszym i zdawaliśmy sobie sprawę, że kluczowa będzie pierwsza bramka. Po tym golu Czarni mocno się otworzyli, co pozwoliło nam na wykorzystywanie luk i przestrzeni na połowie przeciwnika. Kontrolowaliśmy mecz i sytuacji w tym fragmencie meczu wykreowaliśmy bardzo dużo, wykorzystując ostatecznie 2 z nich - powiedział po meczu Szymon Waligóra, trener drużyny z Czańca, która zwyciężyła 3:0 z Czarnymi Gorzyce.