Na ligowe zwycięstwo beniaminek z Ciśca czekał długo – od 1 września 2013 roku. Wówczas Maksymilian pokonał 1:0 Skałkę Żabnica. Dzisiaj przypomniał sobie jak smakuje wygrana. Goście stracili nie tylko ważne punkty, ale także dwóch zawodników, którzy wylądowali w szpitalu.  Cisiec_Radziechowy

Mecz zespołów, które do po rundzie jesiennej dzieliły w tabeli trzy punkty, lepiej rozpoczęli zajmujący w niej przedostatnie miejsce goście. Tempo wyszło na prowadzenie po trafieniu Marcina Bajgera. Przyjezdni zdobyli gola, następnie stracili... dwóch zawodników. Plac gry z powodu poważnych urazów opuścić musieli Otakar Popelka i Michał Sobel. Obaj trafili do szpitala – pierwszy z podejrzeniem złamania szczęki, drugi z wybitym barkiem. – Mecz, w którym o zwycięstwie decydowała walka i zaangażowanie. Rywal, o czym świadczą m.in. kontuzje, był bardziej zdeterminowany. Do 20 minuty, czyli do momentu pierwszego urazu prezentowaliśmy się dobrze. Kontuzjowany zawodnik trzymał się za szczękę, akcja poszła jego stroną, sędzia gry nie przerwał i przeciwnik wyrównał – przybliża boiskowe wydarzenia Marek Bakun, trener ekipy z Puńcowa. Wspomnianą akcję przeprowadził Dawid Dudka, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów po czym przymierzył z kilkunastu metrów.

W drugiej połowie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 70. minucie Przemysław Miodoński. Chwil kilka później było 3:1. Futbolówka po uderzeniu Macieja Figury odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. W końcówce goście złapali kontakt po wykorzystanym przez Tomasza Morysa rzucie karnym. Na więcej nie było ich stać. Maksymilian mógł zatem świętować długo wyczekiwane zwycięstwo. Atmosferę popsuły kontuzje odniesione przez rywali.

Maksymilian Cisiec – Tempo Puńców 3:2 (1:1) 0:1 Mar.Bajger (10') 1:1 Dudka (22') 2:1 P.Miodoński (70') 3:1 M.Figura (80') 3:2 Morys (87', z rzutu karnego')

Maksymilian: Waliczek – Gluza, Semik, Bąk, Dudka, Duraj (80' Ł.Figura), W.Miodoński (70' Majerz), P.Miodoński (85' Wojtyła) Butor, M.Figura, Tomiczek (70' Gawliński) Trener: Bąk

Tempo: Żebrowski – Popelka (20' Olszowy), Światłoch, Żwirek, Lęgięć, Mar.Bajger, Mic.Bajger, Wnęk, Gros, Sobel (35' Morys), Cholewa (63' Wesołowski) Trener: Bakun