Zwycięska seria koszykarzy DAAS Basket Hills trwa w najlepsze! Bielszczanie wciąż plasują się dzięki temu w ścisłym „czubie” III ligi.

koszykowka basket BB

Po kolejne punkty bielscy koszykarze udali się do Raciborza. Z miejscowymi akademikami nie mieli żadnych trudności. Gospodarze złudzeń pozbawieni zostali już w pierwszej kwarcie, którą przegrali różnicą 12 „oczek”. W następnych fragmentach potyczki DAAS Basket Hills powiększył dystans. Kwartę drugą i trzecią bielska drużyna wygrała łącznie aż 54:17! Nic dziwnego, że w całym, jednostronnym meczu koszykarze ze stolicy Podbeskidzia „uzbierali” ponad 50 punktów więcej aniżeli przeciwnik.

Poprzeczka zdecydowanie wyższa czeka na bielszczan w najbliższą sobotę. W hali Victoria DAAS Basket Hills podejmie bytomską Polonię – zespół, który lideruje stawce III ligi z kompletem 16 wygranych meczów. Hit w pewnym stopniu zweryfikuje dyspozycję bielskiego beniaminka rozgrywek.

RKK AZS Racibórz - DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 46:97 (10:22, 4:22, 13:32, 19:21)

Punkty dla DAAS Basket Hills: Szybowicz – 22, Sablik – 21, Kozaczka – 12, Adamus – 9, R.Goryl – 9, Błotko – 8, Karnia – 6, Garus – 4, Żak – 4, Śpiewak – 2