Przynależność do III-ligowej czołówki koszykarskiej potwierdzić mogli w kolejnym spotkaniu zawodnicy DAAS Basket Hills. Stanęli bowiem we własnej hali przed zadaniem niezwykle trudnym.

koszykowka basket BB

Z zaledwie dwiema porażkami poniesionymi w 11 spotkaniach, w roli faworyta przyjechali do Bielska-Białej koszykarze Pogoni Ruda Śląska. Ale zadania rywalom gospodarze meczu w hali Victoria ułatwiać nie zamierzali. Od początku trwała prawdziwa wymiana koszykarskich ciosów, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Z jednopunktową zaliczką goście schodzili na przerwę, ale już wówczas pewne było, że losy zwycięstwa będą ważyć się do końcowych momentów konfrontacji. Na kilka sekund przed końcem bliżej sukcesu byli koszykarze Pogoni, ale zanim zabrzmiała syrena wieńcząca regulaminowy czas rywalizacji do dogrywki doprowadził Robert Kozaczka, najskuteczniej rzucający z zawodników DAAS Basket Hills. Nic dziwnego, że „uskrzydleni” gospodarze w dodatkowych minutach meczu zagrali znakomicie, gnębiąc przeciwnika celnymi rzutami za trzy punkty. Te – w wykonaniu Grzegorza Błotko i Grzegorza Szybowicza – doprowadziły do wygranej bielszczan 87:84 po pasjonującym widowisku koszykarskim. Bielscy III-ligowcy zbliżyli się tym samym do podium rozgrywek!

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – Pogoń Ruda Śląska 87:84 po dogrywce (19:15, 17:22, 20:20, 18:17, d. 13:10)

Punkty dla DAAS Basket Hills: Kozaczka – 28, Błotko – 21, Szybowicz Grzegorz – 17, Mądry – 7, Sablik – 6, Męcnarowski – 6, Karnia – 2