Gwoli przypomnienia, w rzeczonej klasyfikacji zwycięża klub, który zdobył najmniej punktów. Jak w każdych rozgrywkach prowadzonych przez żywiecki Podokręg za każdą żółtą kartkę drużyna otrzymywała 2 punkty do ogólnej klasyfikacji, a „cegła” kosztowała 5 rankingowych punktów.

Jeśli wziąć pod uwagę rywalizację o awans i tytuł to była ona dla zwycięzcy rozgrywek o wiele łatwiejsza niż ta o miano „najczyściej” grającej drużyny. Podopieczni Pawła Hankusa zdobyli w klasyfikacji fair-play tylko 34 punkty, na co złożył się 17 żółtych kartek.

Tuż za plecami Grapy znalazł się LKS Korbielów, który do 16 żółtych kartoników dołożył 1 czerwoną kartkę, co w ogólnym rozrachunku przyniosło 37 rankingowych punktów. Tym samym zespół z nadgranicznej miejscowości przyzwoitą postawę na ligowych boiskach potwierdził 2 miejscem na podium w tej prestiżowej rywalizacji.

Ostatnie miejsce na podium zajęło Jezioro Żywieckie Zarzecze, które zgromadziło 40 punktów. Co ciekawe, na półmetku rozgrywek zawodnicy z Zarzecza zajmowali premierową lokatę w tym zestawieniu, ponieważ zgromadzili 12 punktów.

Tabelę zamyka Góral Żywiec z 69 punktami, ale ostrzejsza gra niż w rundzie jesiennej (26 punktów) ewidentnie popłaciła, bo żywiecki klub po zakończeniu cieszy się z awansu i przygotowuje się do rozgrywek żywieckiej a-klasy.